هدر موبایل
1389/05/23 18:38:00
سرویس اقتصادی
در جلسه امروز هیات واگذاری بنگاه‌های دولتی:

شرایط عرضه سهام حمل و نقل و سمند ریل تصویب شد

**نماینده ناظر مجلس بر هیات واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیر دولتی گفت: در جلسه امروز صبح، هیات شرایط عرضه دو سهام حمل و نقل و سمند ریل که زیر مجموعه وزارت راه و ترابری هستند بررسی و در نهایت به تصویب رسید.

"محمد کرمی راد" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزای خانه ملت با اشاره به جلسه امروز صبح هیات واگذاری بنگاه‌های دولتی، تصریح کرد: این جلسه در وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور "سیدشمس‌الدین حسینی" وزیر اقتصاد، "سیدمحمد بختیاری" وزیر دادگستری، معاون حقوقی وزارتخانه، کردزنگنه رییس سازمان خصوصی‌سازی و اعضای دیگر این شرکت برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه 19 ماده مورد بررسی قرار گرفت ادامه داد: ، در این بین 8 مصوبه جلسه امروز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ مصوبات شرایط عرضه دو سهام حمل و نقل و سمند ریل نیز از این دسته بود.

کرمی راد افزود: بر این اساس مصوب شد 49 درصد سهام حمل و نقل که زیر مجموعه وزارت راه و ترابری است به صورت مزایده و با شرایط بازپرداخت 5 ساله عرضه شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس به شرایط واگذاری سهام سمند ریل اشاره کرد و گفت: مصوب شد 40 درصد سهام سمند ریل که زیرمجموعه وزارت راه و ترابری است، به صورت مذاکره، با قیمت پایه و با شرایط بازپرداخت 5 ساله واگذار شود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد اساسنامه حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در این جلسه مطرح شد، تاکید کرد: پیشنهاد این اساسنامه مطرح و با تنظیم اساسنامه حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس موافقت شد.

به گفته وی، پیشنهاد تنظیم فهرست مشاغل مسئولان هیات واگذاری در 2 مورد بررسی و تصویب شد.

کرمی راد تصریح کرد: انتشار حق تقدم و سلب تقدم از تصدی دولت و توزیع آن به صورت سهام به سهام‌‌داران قدیم در صورت تایید وزیر نفت نیز تصویب شد.

وی با بیان اینکه موضوع سهام پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) از دیگر مصوبات جلسه هیات بود، ادامه داد:  مقرر شد درصد این سهام از 70 درصد به 67 درصد اصلاح شود.

نماینده ناظر مجلس بر هیات واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی گفت: اصلاح اساسنامه پتروشیمی خلیج فارس به استناد ماده بند 10 ماده 19 قانون اصلاح در برنامه چهارم توسعه تصویب شد؛ بر این اساس تسهیل سهام 12 شرکت زیر مجموعه شرکت پتروشیمی خلیج فارس در نظر گرفته شد.

وی تاکید کرد: باقی مصوب های هیات واگذاری به جلسه‌های بعدی موکول شد یا بسیار جزیی بود.

هیات واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی شنبه هر هفته با حضور مسئولان مربوطه برگزار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet