هدر موبایل
1389/05/23 16:59:00
سرویس سیاسی
با وجود مخالفت سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر صورت گرفت؛

مخالفت مجدد کنگره آمریکا با بسته شدن زندانیان گوانتانامو

**اکثریت نمایندگان کنگره آمریکا با نوشتن طوماری، با بسته شدن زندان گوانتانامو، مجددا مخالفت و انتقال زندانیان این بازداشتگاه را برای امنیت ملی آمریکا خطرناک توصیف کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری سی.ان.ان، اکثریت نمایندگان کنگره آمریکا، بار دیگر با انتقال زندانیان باقی مانده در بازداشتگاه گوانتانامو مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان کنگره با نوشتن طوماری، با طرح این ادعا که آزاد کردن و یا انتقال زندانیان گوانتانامو به امنیت ملی آمریکا لطمه وارد می کند، هر گونه مذاکره از سوی دولت با کنگره برای انتقال زندانیان این بازداشتگاه را اشتباهی بزرگ خواندند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، وعده داده بود که طی یک سال پس از ورود به کاخ سفید، بازداشتگاه گوانتانامو را تعطیل کند.

زمانی بیش از 800 زندانی که آمریکا می گوید تروریست هستند در این مرکز زندانی بودند اما اکنون شمار آنها به 180 نفر رسیده است.

بازداشتگاه گوانتانامو نام زندانی است در خلیج گوانتانامو، در جنوب شرقی جزیره کوبا که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد. با آغاز جنگ آمریکا پس از حادثه یازده سپتامبر، بازداشتگاه گوانتانامو، محل نگهداری افرادی شد که متهم به عضویت و آمریت در گروه‌هایی همچون القاعده هستند.

از زمان فعال‌شدن بازداشتگاه گوانتانامو، شرایط زندانیان باعث شد تا دولت آمریکا با انتقادهای شدیدی در داخل و خارج، به خصوص از سوی سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر، مواجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet