خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/23 19:15:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی خبر داد:

از سرگیری تفحص از واردات دام زنده، فردا در مجلس

**عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به از سرگیری کار هیئت تحقیق و تفحص از واردات دام زنده گفت: با پایان تعطیلات مجلس، هیئت تحقیق کار خود را از فردا ادامه می ‌هد.

"وکیل سپه آجیرلو" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادامه روند تحقیق و تفحص از واردات دام زنده گفت: قبل از تعطیلات مجلس جلسات اولیه تشکیل و اعضای هیئت تحقیق و تفحص نیز مشخص شده بود، با پایان تعطیلات مجلس و از فردا کار این هیئت از سر گرفته خواهد شد تا بررسی های لازم در این مورد را انجام دهد.

آجیرلو با انتقاد از شیوه واردات دام زنده به کشور، گفت: واردات دام زنده باید طبق قواعد خاص و نظارت دقیق انجام می شد؛ چرا که واردات دام زنده می تواند عامل شیوع بیماری های انسانی و دامی در کشور شود، اما متاسفانه این نظارت انجام نشد و شاهد بودیم که بواسطه واردات دام زنده از استان های شرقی چه مشکلاتی دامن کشور را گرفت.

ضعف مدیریت امان بخش کشاورزی را بریده است

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار با انتقاد از ضعف مدیریت در بخش کشاورزی، گفت: ما ظرفیت های بالایی در بخش کشاورزی داریم ولی ضعف مدیریت ها امان بخش کشاورزی را بریده است و باعث عقیم ماندن استعدادهای بخش کشاورزی ما شده است.

آجیرلو همچنین افزود: در کشورهای خارجی حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان داخلی صورت می‌گیرد، به عنوان مثال برزیل 4/1 میلیارد دلار به بخش خصوصی خود برای صادرات گوشت به ایران کمک کرده است، اما آیا ما در ایران چنین حمایتی را از تولید کننده داخلی انجام می دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های داخلی گفت: اگر مدیریت صحیح در حوزه کشاورزی داشته باشیم، نیازی به واردات گوشت و مرغ از کشورهای خارجی نخواهیم داشت و دیگر شاهد این همه افت و خیز در قیمت گوشت، نخواهیم بود.

وی با تاکید بر توان ایران برای رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی، گفت: ما نه تنها در مورد تولید گوشت و مرغ می توانیم به خودکفایی برسیم، بلکه با اتخاذ سیاست‌های حمایتی درست می‌توانیم به بزرگترین صادر کننده این اقلام در خاورمیانه تبدیل شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet