حلول ماه ربیع الاول
1389/05/23 19:20:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی خبر داد:

ادامه بررسی لایحه امور گمرکی در کمیسیون اقتصادی

**سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به شروع کار مجلس پس از تعطیلات، اظهار داشت: ادامه بررسی لایحه امور گمرکی در کمیسیون پیگیری خواهد شد.

"سید علی موسوی جرف" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کمیسیون از فردا، یکشنبه 24 مرداد، بررسی این لایحه را آغاز می‌کند، تاکید کرد: قبل از تعطیلات نزدیک به 11 تا 12 ماده از لایحه به طور همزمان در کمیته و کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: از آنجایی که لایحه امور گمرکی اصل 85 است، کمیته‌ای متشکل از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، مسئولان گمرک و برخی اعضای کمیسیون اقتصادی تشکیل شد و به طور مجزا بر روی مواد این لایحه بحث و گفت‌وگو دارند.

نماینده مردم آبادان در مجلس تصریح کرد: پس از بررسی و اصلاح مواد لایحه در کمیته تخصصی امور گمرکی، ماده‌ها به کمیسیون ارجاع و کمیسیون پیشنهادها، اصلاح‌ها و  نظرات لازم را در این لایحه وارد می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه برای تصویب این لایحه به رای دو سوم اعضای کمیسیون نیاز دارد، تاکید کرد: تاکنون تنها بررسی بر روی مواد این این لایحه صورت گرفته است، برای تصویب این لایحه که اصل 85 است، آرای دوسوم اعضای کمیسیون لازم است؛ به همین منظور رای گیری در خصوص مواد لایحه به زمان دیگر موکول شده است.

موسوی جرف ادامه داد: بعد از بررسی بر روی اکثریت مواد لایحه امور گمرکی، مشخص می‌شود ماده‌ها تک تک به رای گذاشته شود یا رای گیری کلی صورت بگیرد.

به گفته وی از بیش از 160 ماده از لایحه امور گمرکی تاکنون 11 تا 12 ماده بررسی شده است.

سخنگوی کمیسیون در نهایت گفت: اگر بررسی بر روی مواد با سرعت بیشتری صورت گیرد، پیش بینی‌ می‌کنم پرونده این لایحه تا پایان تابستان بسته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet