آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در شورای عالی نظام پزشکی بررسی شد؛

واگذاری تعرفه‌های درمانی بخش خصوصی به دولت

سرویس کمیسیون ها
**ناظر شورای عالی نظام پزشکی در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین موضوع بررسی شده در آخرین جلسه این شورا را بحث واگذاری تعرفه‌های درمانی بخش خصوصی به دولت دانست.
شنبه 23 مرداد 1389 ساعت 19:32

"حسین حسنی‌بافرانی" در تشریح مباحث مطرح شده در آخرین جلسه شورای عالی نظام پزشکی به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: بحث واگذاری تعرفه‌های بخش خصوصی به وزارت بهداشت و بررسی تعرفه‌های درمانی در برنامه پنجم توسعه مسائلی بود که در این شورا مطرح شد.

وی با اشاره به  بررسی بند "د" ماده 42 برنامه پنجم توسعه در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در این بند از برنامه، دولت به وزارت بهداشت تکلیف کرده به صورت سالیانه ارزش نسبی خدمات درمانی در بخش‌های دولتی و غیردولتی را بازنگری کرده و به تایید معاونت‌های مربوطه برساند.

به گفته نماینده مردم نائین یکی از داغ‌ترین مسائل مربوط به حوزه بهداشت و درمان در رابطه با این واگذاری است که ما تلاش داریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

اما "محمدرضا نوروزی" نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی از تصویب این طرح ابراز نگرانی می‌کند و معتقد است که این اقدام باعث خارج شدن کنترل قیمت‌ها در بخش‌های خدمات درمانی شده و بیش تر از آن که پزشکان ضرر کنند مردم آسیب می بینند.

جلسات شورای عالی نظام پزشکی ماهی یکبار و بر خلاف سایر شوراها به طور منظم تشکیل می‌شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000