هدر موبایل
1389/05/24 09:15:00
سرویس بین الملل
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دید جهانی نسبت به برنامه‌ هسته‌ای ایران مثبت است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد آمریکا و گروه ۵+۱ جهت مذاکره با ایران گفت: فضای بین المللی و دید جهانیان نسبت به برنامه‌های هسته‌ای ایران روند مثبتی را طی می‌کند.

"حسین ابراهیمی"در گفت و گو با خانه ملت در خصوص پیامدهای راه اندازی نیروگاه بوشهر تصریح کرد: نیروگاه بوشهر می تواند موجب بهبود روابط ایران و روسیه گردد گرچه روسیه در برنامه های هسته ای ایران همواره به دنبال روشهای دیپلماتیک بوده است.

وی در ادامه افزود: در شرایط فعلی آمریکا و گروه5+1 در خواست مذاکره با ایران را دارند و این نشانگر ایجاد تغغیرات در سیاست خارجی این کشورها نسبت به ایران است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما همواره به دنبال تعامل بوده ایم و از هر مذاکره ای در خصوص برنامه هسته ای ایران در چهارچوب قوانین بین المللی استقبال می کنیم.

ابراهیمی در انتها تاکید کرد: راه اندازی نیروگاه بوشهر می تواند  موجب افزایش همکاری ها و اعتماد سازی  بیشتر بین دو کشور شود.

گفتنی است شرکت اتمی دولتی روسیه اعلام کرد که مسکو تزریق سوخت به راکتور نیروگاه هسته‌یی بوشهر را در 21 ماه اوت (30 مرداد) آغاز خواهدکرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet