هدر موبایل
1389/05/24 09:21:00
سرویس صحن
مجلس در ادامه بررسی لایحه پیش‌فروش ساختمان مقرر کرد

الزام تبلیغ پیش‌فروش پیش از اقدام به ساخت

**با تصویب مجلس شورای اسلامی، پیش فروشنده ساختمان باید قبل از هرگونه اقدام به ساخت، اقدام لازم را در جهت تبلیغ و درج آگهی پیش‌فروش در رسانه‌ها و مطبوعات پس از اخذ مجوز، انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررسی لایحه پیش‌فروش ساختمان، در تصویب ماده مربوط به درج آگهی‌ها مقرر کردند پیش‌فروشنده باید قبل از هرگونه اقدام به ساخت، جهت تبلیغ و آگهی پیش‌فروش به هر طریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و سایر رسانه‌های گروهی و نصب در اماکن و غیره را به انجام رساند.

به موجب این لایحه پیش‌فروشنده باید مجوز انتشار آگهی را از مراجع ذی‌صلاح که در آیین‌نامه اجرایی این قانون مشخص می‌شود اخذ و ضمیمه درخواست آگهی به مطبوعات و رسانه‌های یاد شده، ارائه نماید. شماره و تاریخ این مجوز باید در آگهی درج و به اطلاع عمومی رسانده شود.

همچنین براساس مصوبه مجلس مطبوعات و رسانه‌ها قبل از دریافت مجوز یاد شده حق درج و انتشار آگهی پیش‌فروش را ندارند. در غیر این صورت به توقیف به مدت حداکثر 2 ماه و جزای نقدی از ده میلیون ریال تا 100 میلیون ریال و در صورت تکرار حداکثر مجازات محکوم خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet