خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/24 09:11:00
سرویس صحن
لاریجانی:(2)

بار خیانت آمریکا به ملت ایران سبک‌شدنی نیست

**"علی لاریجانی" تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با دقت رفتارهای زمامداران آمریکا را رصد خواهد نمود و تصور نکنند با القای الفاظ متفاوت می‌توانند بار خیانت خود به ملت ایران را سبک نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه در سخنان پیش از دستور خود گفت: قیل و قال‌های زیاده از حد آمریکا و صهیونیست‌ها پس از صدور قطعنامه نشانگر مکری است بر اساس تصوری واهی که میل به زیاده‌خواهی آنان ارضا شود.

وی افزود: به خیال رخنه در صفوف علاقه مندان انقلاب، هر زمان رندانه بابی را مفتوح می‌کنند و از مذاکرات سخن می‌رانند؛ این یک رسوایی برای آمریکاست که ریاکارانه سخن از مذاکره پس از صدور قطعنامه می‌کند.

لاریجانی تصریح کرد: اینجاست که همگان باید کید آنان بشناسند و با وحدت کلمه و پایداری، سرود شور انگیز مقاومت سردهند و در بازی شطرنج دشمن قرار نگیرند.

وی یادآور شد: ملت رشید و فهیم ایران درک عمیقی از رفتارهای استکبار دارد و به خوبی می‌داند آمریکا در ادوار مختلف در جلوی منافع ملت ایران سنگ‌اندازی نموده است.

رییس قوه مقننه با اشاره به قرارداشتن در آستانه سالگرد کودتای 28 مرداد، متذکر شد: جدای از خیانت توده‌ای‌های نفتی و اشتباه مصدق در انحلال مجلس و رفراندوم برای آن که مسیر کودتا را باز نمود، سفارت آمریکا با همکاری انگلیس و پخش پول در بین اوباش، چند دهه سلطه استعماری خود را بر ملت ایران برقرار کرد.

وی ادامه داد: پس از انقلاب هم آمریکا به هر طریق که توانست خود را در مقابل ملت ایران قرار داد، از تجزیه طلبی تا کودتا و جنگ تحمیلی و امروز ماجراجویی در مسئله هسته‌ای ایران.

رییس مجلس با یادآور شدن اینکه این کارنامه سیاه آمریکا در مقابل ملت ایران است، تاکید کرد:  نباید ساده لوحانه با چنین سیاست‌های مزورانه ای روبرو شد.

لاریجانی با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی وزیر امور خارجه آمریکا، اظهار داشت: حالا خانم کلینتون منت می‌گذارند که حاضرند در افغانستان با ایران مذاکره کنند.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: شما در افغانستان جنایت کردید؛ ما با اصل و فرع تجاوز آمریکا و ناتو در افغانستان و ظلم بر مردم افغان مخالفیم و راه مشترکی با شما نداریم که مذاکره کنیم.

وی تاکید کرد: اینجاست که معنای سخن رهبر فرزانه انقلاب در سال گذشته دقیقا فهم می‌گردد که فرمود در پس این دست‌های دراز شده مخملین ماهیت چدنی دیده می‌شود.

علی لاریجانی حرکت مجلس شورای اسلامی در مصوبه اخیر پس از قطعنامه و الزام دولت به مقابله مثل را تحسین برانگیز و به موقع توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکا بداند مجلس شورای اسلامی با دقت رفتارهای آنان را رصد خواهد نمود و تصور نکنند با القای الفاظ متفاوت می‌توانند بار خیانت خود به ملت ایران را سبک نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet