هدر موبایل
1389/05/23 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

حراست از دستاوردهای گذشته مهمترین اولویت امروز اصولگرایان است

**نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه اولویت امروز جریان اصولگرایی حفاظت و حراست از دستاوردهایی است که این جریان در سال‌های گذشته به دست آورده، گفت: اعتماد مردم و همراه کردن آنها با این تفکر مهمترین دستاورد بوده است.

حمید رسایی در گفت‌وگو با فارس، با تأکید بر اینکه دستاورد‌های جریان اصولگرایی دلایلی داشته و بر اساس یک رویکرد به دست آمده است، تصریح‌کرد: در طول چند سال گذشته که جریان اصولگرایی توانست اعتماد مجدد مردم را به دست آورد، رویکرد این بوده که به جای تنش‌ها، درگیری‌ها، عقبگرد نسبت به اصول و اینکه دست از مبانی امام (ره) و رهبری برداشته شود، روی آرمان‌ها و اصولی که امام (ره) برای ما به یادگار گذاشتند، پافشاری کرده‌است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در کنار پافشاری بر اصول، تنش‌زدایی به جای تنش‌زایی، خدمت‌رسانی به مردم و حاکمیت آرامش در جامعه صورت گرفته است، متذکرشد: مردم اکنون احساس می‌کنند جریان اصولگرایی نه تنها آرمان‌ها، اصول و مبانی دینی خود را حفظ می‌کند بلکه مشکلات آنها را کمتر کرده و پیشرفت آنها را بیشتر می‌کند.

وی افزود: مهمترین وظیفه جریان اصولگرایی برای باقی ماندن در این مسیر، تبعیت از ولایت فقیه است.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به برخی اختلافات در درون جریان اصولگرایی اشاره کرد و افزود: متأسفانه اختلاف همیشه با تغییر و عوض شدن عده‌ای از درون یک جریان آغاز می‌شود که در حال حاضر نیز به همین شکل است؛ چه در ایام انتخابات و چه فتنه بعد از آن، برخی از افرادی که در جریان اصولگرایی قرار دارند رویکردها، خلق و خوهای اجتماعی و سیاسی آنها عوض ‌شد و طبیعی است که بخش دیگری از این جریان برای مراقبت و حفاظت از دستاوردها ناچار و ملزم به تذکر می‌شود.

حجت‌الاسلام رسایی با بیان اینکه نباید این تذکرات کنار گذاشته شود، گفت: اگر تذکرات کنار گذاشته شود پس از مدتی باید شاهد سقوط جریان اصولگرایی بود از این رو امر به معروف و نهی از منکر برای این موارد لازم است اما می‌توان شیوه تذکر دادن‌ها را تغییر داد و به جای اینکه آنها را به صورت عمومی و با حالت تنش ایراد کرد، قدری معقول‌تر و با صبر بیشتری برخورد شود مگر در مواقعی که حساسیت بسیار بالا بوده و تذکرات غیرعلنی کارساز نباشد.

وی بر همین اساس در برخی موارد وجود اختلاف‌ها را حفاظت و حراست از جریان و تفکر اصولگرایی دانست و اظهارداشت: راهکار اصولگرایان برای رسیدن به وحدت تبعیت از ولایت فقیه است.

رسایی در این زمینه به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ایشان در دیداری که با اساتید دانشگاه‌ها داشتند، فرمودند که « در موضع‌گیری‌های خود انصاف را رعایت کنیم، بیش از آن چیزی که هست نگوییم، منصف و عادل باشیم و اینطور نباشد که هر کس ذره‌ای از ما عقب‌تر است در مورد او جور دیگری تصمیم‌گیری شود، مهم اهداف و شاخصه‌های اصلی مثل استکبار ستیزی، ایستادگی در برابر کفر و نفاق نه تنها در کشور بلکه در سطح جهان، مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و دشمنان دین است».

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه باید در خصوص شاخص‌هایی که رهبری بر آنها تأ‌کید دارند، ایستادگی شود،‌ تصریح‌کرد: باید شاخص‌های اصلی را مدنظر قرار داد و در موارد دیگر با تامل و صبر بیشتر با یکدیگر فعالیت کنیم.

وی در ادامه برخی اختلافات در میان قوا را طبیعی دانست و یادآور شد: هر سه قوه، سه وظیفه مشخص دارند، شاید در مواردی هر یک از قوا نسبت به وظیفه دیگری انتقاداتی داشته باشند اما راه جلوگیری از اشکالاتی که به نظر یک قوه می‌رسد، تریبون‌های عمومی نیست و باید در جلساتی که رؤسای قوا با یکدیگر دارند، مطرح‌ شود.

حجت‌الاسلام رسایی مهمترین وظیفه جلسات مشترک قوا با یکدیگر را بررسی اختلاف‌نظرها عنوان و خاطر‌نشان‌کرد: قوای سه‌گانه باید در جلسات مشترک در خصوص اختلاف‌نظرها به اشتراک نظر برسند و مشکلات را برطرف کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet