هدر اصلی
1389/05/24 09:30:00
سرویس صحن
لاریجانی تصریح کرد:(3)

مصوب مجلس با تایید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص، قانون است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه مجلس شورای اسلامی مصوب نماید و مسیر تایید آن در شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام طی شود، قانون است و مجالی در این زمینه برای برداشت های شاذ وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه و در ادامه سخنان پیش از دستور خود، گفت: امروز آنچه بیش از هر زمان دیگر برای دست اندرکاران انقلاب پر اهمیت است اولا تمرکز بر توسعه کشور و رفع مشکلات اقتصادی ملت است که دشمن مقصد خویش را در مشکل آفرینی در این بخش قرار داده است.

وی تاکید کرد: در این زمینه دولت، مجلس و قوه قضاییه با مشورت و رایزنی در سطوح مختلف باید زمینه فراخ و آسان برای سرمایه‌گذاری و تولید را فراهم آورند و از واردات بی‌رویه پرهیز کنند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: با این سمت‌گیری، تحریم‌ها به فرصت استقلال اقتصادی کشور بدل خواهد شد و استقامت ملی در پناه چنین سیاستی محقق می‌گردد.

لاریجانی ادامه داد: ثانیا با پرهیز از امور اختلافی جزیی و پرهیز از طرح مباحث بی‌خاصیت و انحرافی و یا متشابهات، مسیر وحدت ملی کشور و همگرایی مسئولان در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم و قانون را مهیا کنند.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: قانون تعریف روشنی دارد؛ آنچه مجلس شورای اسلامی مصوب نماید و مسیر تایید آن در شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام طی شود قانون است و مجالی در این زمینه برای برداشت‌های شاذ وجود ندارد.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی این مبانی روشن را مبنای وحدت می‌داند و انشاءالله با سعه صدر و دور اندیشی، سالک این طریق خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet