خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/24 09:34:00
سرویس صحن
لاریجانی:(کامل)

بار خیانت آمریکا به ملت ایران سبک‌شدنی نیست

**"علی لاریجانی" تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با دقت رفتارهای زمامداران آمریکا را رصد خواهد نمود و تصور نکنند با القای الفاظ متفاوت می‌توانند بار خیانت خود به ملت ایران را سبک نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: این ماه، ماه با عظمتی است که امام صادق(ع) فرمود چشم و چراغ ماه‌ها، ‌ماه رمضان است و قلب این ماه شب قدر است؛ ‌ماهی که امام علی(ع) فرمود: "نگویید رمضان، زیرا که شما نمی‌دانید رمضان چیست" و از امام باقر(ع) نقل است که رمضان یکی از نام‌های خدای عزوجل می‌باشد و از آن با احترام یاد کنید.

لاریجانی ادامه داد: ماه رمضان ماهی است که در روز ششم آن تورات و در روز سوم یا دوازدهم آن انجیل و در روز 18 آن زبور و در شب قدر قرآن کریم نازل شد، یعنی همه کتاب‌های آسمانی بزرگ در این ماه نازل شده‌اند و در روز 16 این ماه معراج رسول اکرم (ص) روی داد.

وی با بیان این‌که امسال ماه مبارک رمضان در تابستان واقع شده است، اظهار داشت: در حدیث آمده است که هر که در روز گرم تابستان روزه بدارد خداوند او را از تشنگی قیامت با شراب بهشتی سیراب می‌کند و رسول خدا(ص) فرمود: "روزه گرفتن در گرما جهاد است" و بهشت را دری است به نام دیان (سیراب کننده) که تنها روزه‌داران از آن در وارد بهشت می‌شوند، چرا که رسول گرامی اسلام روزه را مسیر سایر عبادات دانسته‌اند و فرمودند، هر چیزی را دری است و در عبادت، روزه است.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: ‌البته آن روزه پر اهمیت روزه قلب است که امام علی(ع) فرمود: "روزه قلب بهتر از روزه زبان و روزه زبان بهتر از روزه شکم است".

رییس قوه مقننه گفت: در خطبه شعبانیه امیرمومنان(ع) از رسول گرامی اسلام(ص)، نقل می‌کند که مردم هر که در این ماه اخلاق خود را نیکو کند،‌ جواز عبور او بر صراط خواهد بود، در روزی که گام‌ها بر صراط می‌لغزد و هر که در این ماه از کار و ز حمت زیردستان خود بکاهد، خداوند حسابش را بر او ‌آسان گیرد و هرکه در این ماه آزار خود را از دیگران باز دارد، خداوند در روز قیامت که روز دیدار اوست، خشم خود را او بازدارد.

وی ادامه داد: امام علی(ع) از رسول خدا پرسیدند، یا رسول‌الله برترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمود: یا ابالحسن برترین اعمال در این ماه پرهیز از حرام‌های خداست و به همین دلیل است که امام علی(ع) فرمود خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید.

لاریجانی نتیجه ضیافت الهی را صعود در مراقبت تقوا دانست، و به فرموده رهبر معظم انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای - دامت برکاته- اشاره کرد که فرمودند: روزه پلکانی به سمت تقوا و وسیله‌ای برای تامین آن در وجود و دل و جان شماست. نقطه مقابل تقوا، غفلت و بی‌توجهی و حرکت بدون بصیرت است. خدا ناهوشیاری مومن را در امور زندگی نمی‌پسندد. مومن باید در همه امور زندگی،‌ چشم باز و دل بیدار داشته باشد.

 

بار خیانت آمریکا به ملت ایران سبک‌شدنی نیست

علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قیل و قال‌های زیاده از حد آمریکا و صهیونیست‌ها پس از صدور قطعنامه نشانگر مکری است بر اساس تصوری واهی که میل به زیاده‌خواهی آنان ارضا شود.

وی افزود: به خیال رخنه در صفوف علاقه مندان انقلاب، هر زمان رندانه بابی را مفتوح می‌کنند و از مذاکرات سخن می‌رانند؛ این یک رسوایی برای آمریکاست که ریاکارانه سخن از مذاکره پس از صدور قطعنامه می‌کند.

لاریجانی تصریح کرد: اینجاست که همگان باید کید آنان بشناسند و با وحدت کلمه و پایداری، سرود شور انگیز مقاومت سردهند و در بازی شطرنج دشمن قرار نگیرند.

وی یادآور شد: ملت رشید و فهیم ایران درک عمیقی از رفتارهای استکبار دارد و به خوبی می‌داند آمریکا در ادوار مختلف در جلوی منافع ملت ایران سنگ‌اندازی نموده است.

رییس قوه مقننه با اشاره به قرارداشتن در آستانه سالگرد کودتای 28 مرداد، متذکر شد: جدای از خیانت توده‌ای‌های نفتی و اشتباه مصدق در انحلال مجلس و رفراندوم برای آن که مسیر کودتا را باز نمود، سفارت آمریکا با همکاری انگلیس و پخش پول در بین اوباش، چند دهه سلطه استعماری خود را بر ملت ایران برقرار کرد.

وی ادامه داد: پس از انقلاب هم آمریکا به هر طریق که توانست خود را در مقابل ملت ایران قرار داد، از تجزیه طلبی تا کودتا و جنگ تحمیلی و امروز ماجراجویی در مسئله هسته‌ای ایران.

رییس مجلس با یادآور شدن اینکه این کارنامه سیاه آمریکا در مقابل ملت ایران است، تاکید کرد:  نباید ساده لوحانه با چنین سیاست‌های مزورانه ای روبرو شد.

لاریجانی با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی وزیر امور خارجه آمریکا، اظهار داشت: حالا خانم کلینتون منت می‌گذارند که حاضرند در افغانستان با ایران مذاکره کنند.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: شما در افغانستان جنایت کردید؛ ما با اصل و فرع تجاوز آمریکا و ناتو در افغانستان و ظلم بر مردم افغان مخالفیم و راه مشترکی با شما نداریم که مذاکره کنیم.

وی تاکید کرد: اینجاست که معنای سخن رهبر فرزانه انقلاب در سال گذشته دقیقا فهم می‌گردد که فرمود در پس این دست‌های دراز شده مخملین ماهیت چدنی دیده می‌شود.

علی لاریجانی حرکت مجلس شورای اسلامی در مصوبه اخیر پس از قطعنامه و الزام دولت به مقابله مثل را تحسین برانگیز و به موقع توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکا بداند مجلس شورای اسلامی با دقت رفتارهای آنان را رصد خواهد نمود و تصور نکنند با القای الفاظ متفاوت می‌توانند بار خیانت خود به ملت ایران را سبک نمایند.

 

مصوب مجلس با تایید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص، قانون است

علی لاریجانی در ادامه سخنان پیش از دستور خود، گفت: امروز آنچه بیش از هر زمان دیگر برای دست اندرکاران انقلاب پر اهمیت است اولا تمرکز بر توسعه کشور و رفع مشکلات اقتصادی ملت است که دشمن مقصد خویش را در مشکل آفرینی در این بخش قرار داده است.

وی تاکید کرد: در این زمینه دولت، مجلس و قوه قضاییه با مشورت و رایزنی در سطوح مختلف باید زمینه فراخ و آسان برای سرمایه‌گذاری و تولید را فراهم آورند و از واردات بی‌رویه پرهیز کنند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: با این سمت‌گیری، تحریم‌ها به فرصت استقلال اقتصادی کشور بدل خواهد شد و استقامت ملی در پناه چنین سیاستی محقق می‌گردد.

لاریجانی ادامه داد: ثانیا با پرهیز از امور اختلافی جزیی و پرهیز از طرح مباحث بی‌خاصیت و انحرافی و یا متشابهات، مسیر وحدت ملی کشور و همگرایی مسئولان در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم و قانون را مهیا کنند.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: قانون تعریف روشنی دارد؛ آنچه مجلس شورای اسلامی مصوب نماید و مسیر تایید آن در شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام طی شود قانون است و مجالی در این زمینه برای برداشت‌های شاذ وجود ندارد.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی این مبانی روشن را مبنای وحدت می‌داند و انشاءالله با سعه صدر و دور اندیشی، سالک این طریق خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet