ایام محرم 1398
1389/05/24 11:58:00
سرویس صحن
سیدعلی حسینی در نطق میان دستور

التزام به ولایت فقیه با سرپیچی از قوانین مجلس سازگاری ندارد

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر التزام به ولایت فقیه گفت: وظیفه همه قوا و نهادها حرکت بر مدار قانون است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی حسینی" نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 24 مرداد ماه با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی که برگرفته از آئین مقدس اسلام است وظیفه همه قوا و نهادها را مشخص کرده است و حرکت بر مدار قانون و ظیفه هر مسلمان ایرانی است و در این میان مسئولین اولی تر به رعایت قانون هستند.

وی با بیان این که التزام به ولایت فقیه از ارکان اصلی قانون اساسی است گفت: التزام به ولایت فقیه شعبه ای از التزام به ولایت اهل بیت (ع) است و چه زیبا مقام ولایت مقام معظم رهبری همواره تاکید بر رعایت قانون دارند.

حسینی افزود: عمل به قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان می رسد بر همه لازم است و التزام عملی به ولایت فقیه با سرپیپی از قوانین مجلس شورای اسلامی سازگاری ندارد.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس عنایت بسیار خوبی در بودجه سال 89 نسبت به بودجه فرهنگ مبذول داشتند گفت: اختصاص ردیف بودجه ارتقاء شاخصه های فرهنگی استان موضوع بسیار مثبتی بود که در راستای تمرکززدایی اعتبارات از پایتخت و توجه به شاخصه های فرهنگی استان ها انجام گرفت.

وی تاکید کرد: توسعه همه جانبه نیازمند برنامه ریزی مدبرانه، مدیریت زمان، اولویت بندی موضوعات و نهایتا تبیین دقیق و درست وضع موجود و ترسیم حقیقی وضع مطلوب است.

حسینی با بیان اینکه ما امروزه در بخش بسیار مهم و مولد کشور یعنی عرصه کشاورزی و دامپروری سیاست های مدون، جامع و آینده نگری نداریم گفت: در راستای رسیدن به وضع مطلوب کار شایان توجهی انجام نمی گیرد. پرواضح است انجام طرح آمایش سرزمین یکی از اصول تبیین وضع موجود در عرصه کشاورزی و مدیریت منابع آب و خاک است. انجام طرح تجمیع اراضی مزارع و کلاته های کشور که به صورت مشاء بین کشاورزان خرده مالک تقسیم شده که با گذر زمان نیز به علت انتقال وراثت هر چه کوچک و کوچکتر می شوند و بهره گیری از اصول علمی کاشت، داشت و برداشت به ویژه سیستم آبیاری بارانی، قطره ای و ژله ای بسیار ضرورت دارد. این همه از وظایف ذاتی و وزارتی بزرگ به نام جهاد کشاورزی است که اتفاقا دارای بدنه ای مستعد و کارشناسی نیز هست.

وی در ادامه با انتقاد از واردات بی رویه انواع و اقسام تولیدات خارجی اعم از صنعتی، کشاورزی ، دامی و صنایع دستی گفت: یادمان نرود که حمایت از تولید داخلی و اشتغال زایی از جمله مهمترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای خودکفایی و استقلال اقتصادی است. واردات بی رویه در هر بخشی آثار مخربی را در پی خواهد داشت. ورود بی رویه و عدم حمایت از واحدهای تولیدی باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران و صاحبان کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مایلند کارخانجات خود را تعطیل و به دنبال واردات بروند که هم سود بیشتری دارد و هم دغدغه کمتری.

این نماینده مجلس ادامه داد: از وزارت بازرگانی می خواهم جهت جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و جلوگیری از بیکاری مضاعف نسبت به حل و فصل این موضوع اقدام جدی به عمل آورد.

حسینی با تشکر از وزیر راه و ترابری به جهت قبول دعوت و حضور در شهرستان های نیشابور و فیروزه خواهان اختصاص بودجه مکفی به پروژه جاده نیشابور به شهر فیروزه جهت تکمیل این پروژه نیمه تمام و پروژه های نیمه تمام جاده های روستایی در شهرستان های نیشابور و فیروزه شد.

وی همچنین از وزیر آموزش عالی و معاونت برنامه ریزی ریاست محترم جمهوری خواست با تخصیص بیش از سیصد هکتار زمین مناسب برای ساخت پردیس دانشگاهی نیشابور شامل ساختمان های مجتمع آموزش عالی، دانشکده علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور عنایت لازم مبذول دارند.

نماینده مردم نیشابور همچنین از وزیر علوم خواست نسبت به تعیین تکلیف افلاک نمای نیشابور که با اعتبارات دولتی و کمک های مردمی ساخته شده و منتظر تجهیزات لازم است اقدام نماید.

حسینی تاکید کرد: از وزیر کشور می خواهم با عنایت به ارتقاء بخش زبرخان در استان هر چه سریعتر نسبت به ارتقاء این بخش مستعد و پرجمعیت به شهرستان اقدام نماید.

نماینده نیشابور و فیروزه در پایان اظهار داشت: لازم می دانم از اقدام وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در معرفی اولین رئیش دانشکده علوم پزشکی نیشابور تشکر کنم امیدوارم تاسیس این دانشکده بتواند نواقص موجود در شاخصه های بهداشت و درمان و کمبودهای بیمارستانی شهرستان های نیشابور و فیروزه را جبران نماید. همچنین از ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی به خاطر موافقت با راه اندازی واحد علوم و تحقیقات خراسان رضوی در نیشابور که در آینده رشته های کارشناسی ارشد و دکتری تدریس خواهد شد سپاسگزارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet