هدر موبایل
1389/05/24 13:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس شورای اسلامی:

دولت و مجلس با نگاه سیاسی مشترک در یک مسیر حرکت می‌کنند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکاوی عوامل تعامل بی نظیر دولت و مجلس اصولگرای فعلی اظهارداشتند:نگاه سیاسی و ایدئولوژیک مشترک بین دولت احمدی نژاد و مجلس هشتم عامل حذف اختلافات و تعامل بیشتر قوای مجریه و مقننه در مسیر پیشرفت و تکامل کشور شده است.

*خدمتگزاری صادقانه به مردم تعامل مجلس و دولت فعلی را بیش از هر زمان دیگری افزایش داد

در همین ارتباط عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی گفت:‌تعامل مجلس و دولتهای نهم و دهم در سایه خدمتگزاری به مردم بیش از دولتهای قبلی است اما با توجه به جایگاه ویژه و مناسب اصولگرایان درمیان مردم می بایست تعامل و همکاری مجلس و دولت افزایش بیشتری پیدا کند.

بهمن محمدی نماینده فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه رابطه مجلس و دولت در قالب تعامل تعریف می شود گفت:تعامل دولت و مجلس ضرورت و نیاز کشور می باشد چرا که هر اندازه قوا به یکدیگر نزدیک تر باشند به همان اندازه پیشرفت کشور با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

وی تعامل دولت و مجلس در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد را بسیار مثبت و مناسب ارزیابی نمود و افزود:در این دوران تعامل و نزدیکی دولت و مجلس بیش از هر زمانی حس شد چرا که مجلس و دولت خدمتگزار دوشادوش یکدیگر در راستای خدمت رسانی به مردم حرکت می نمایند.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به سابقه نمایندگی اش در مجلس هفتم اظهارداشت:در آن دوره با توجه به همزمانی با دولت اصلاحات تعامل مجلس و دولت مناسب نبود حتی اگر نماینده ای درخواست ملاقات با وزیر یارئیس جمهور را داشت می بایست زمان طولانی ای را منتظر می ماند.

وی افزود:‌اگرچه اینک تعامل مجلس و دولت مناسب می باشد و اختلاف نظر قوه مجریه و مقننه در حد اختلاف نظر کارشناسی است نه اساسی اما با توجه به جایگاه مناسب و ویژه اصولگرایان در میان مردم تعامل دولت و مجلس می بایست افزایش بیشتری پیدا کند.

 

*دولت و مجلس با نگاه سیاسی مشترک در یک مسیر حرکت می کنند

در ادامه عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مقایسه تعامل دولت اصلاحات و دولت های نهم و دهم با مجلس اصولگرا گفت:دولت نهم و دهم از نظر نگاه سیاسی همفکر و هم جهت با مجلس هشتم است بنابراین تعامل بهتری میان این دو نهاد مهم تصمیم گیری نسبت به دولتهای پیشین وجود دارد.

حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه دولت نهم و دهم از جهت نگاه سیاسی بیشترین همگرایی را با مجلس نسبت به دولتهای پیشین دارد گفت:دولت نهم و دهم با مجلس هشتم از نظر دیدگاه سیاسی در یک جهت و مسیر هستند و این موضوع تعامل و همراهی آنان را با یکدیگر مضاعف ساخته است.

 

وی ادامه داد:بدلیل تفاوت در نگاه سیاسی و فکری دولت اصلاحات با مجلس اصولگرای هفتم کمترین تعامل دولت و مجلس را شاهد بودیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسات مستمر وزرا و نمایندگان مجلس گفـت:وزرای دولت اصولگرای نهم و دهم جلسات متعدد و مستمری را با نمایندگان بخصوص در شهرهای استانی جهت رفع مشکلات مردم شهرستانها داشته اند و تعامل مثبتی را در بررسی طرح ها و لوایح با کمیسیون های تخصصی مجلس دارند.

سبحانی نیا اهداف و ایدئولوژی مشترک را مهمترین نقطه اشتراک دولت و مجلس برای تعامل بیشتر دانست و تصریح کرد:‌ما باید شاهد بیشترین تعامل میان دولت اصولگرای دهم و با مجلس اصولگرای هشتم باشیم چرا که این دو مرکز مهم تصمیم گیری از نظر ایدئولوژی و نگاه به امور اقتصادی و سیاسی نقاط مشترک فراوانی دارند.

 

*انتقاد پذیری دولت کنونی در مقایسه با دولت های پیشین بی نظیر است

همچنین سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در خصوص مقایسه نحوه تعامل دولت فعلی و مجلس با دولتهای قبلی به یادآوری القای شخصیت کاریزماتیک برای رئیس جمهور دولتهای پیشین پرداخت و گفت:انتقادپذیری دولت نهم و دهم در مقایسه با دولتهای پیشین موجبات تعامل مثبت و سازنده قوای سه گانه را در مسیر خدمتگزاری به مردم فراهم آورده است.

محسن کوهکن ریزی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص نحوه تعامل دولتهای نهم و دهم با مجلس در مقایسه با دولتهای قبل به تفکیک و استقلال قوا اشاره کرد و اظهارداشت:آنچه مسلم است دولت باید مستقلانه به امور اجرائیات بپردازد و کار قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون نیز به عهده قوه مقننه خواهد بود بنابراین ارتباطات بین قوا باید بگونه ای باشد که امکان انجام وظایف را تسهیل کند.

نماینده دوره دوم چهارم و هفتم و هشتم مجلس با بیان اینکه در دولتهای قبلی یک شخصیت کاریزماتیک برای رئیس جمهور قایل می شدند تصریح کرد:‌فضای کلی در دولتهای پیشین به گونه ای بود که اساس ساز و کار سئوال تذکر و استیضاح نسبت به دولت فراهم نبود.

وی با اشاره به وجود فضای باز انتقاد از رئیس جمهور در دولت کنونی افزود:وجود فضای باز انتقاد باعث می شود مجلس نیز بهتر و راحت تر به اعمال وظایف بپردازد.

وی به تلاش دولت اصولگرای نهم و دهم برای قداست زدایی و نقدپذیری و به ارتباطات منفی مجلس و دولت اصلاحات اشاره کرد و گفت:فضای ارتباطات بین دولت و مجلس در زمان اصلاحات به نحوی بود که هیچ گونه انتقاد و نظر مخالفی را بر نمی تابیدند و کوچکترین انتقادی از رئیس جمهور در حد مخالفت با مقدسات برداشت می شد.

کوهکن در خاتمه تاکید کرد:در دولت کنونی فضای انتقادات سازنده باز است بنابراین نمایندگان و دولت باید ضمن حفظ این فضای تعامل و نقد مثبت حرمت یکدیگر را نیز حفظ نمایند.

 

*دولت و مجلس همگام و هم جهت در راه پیشرفت کشور گام بر می دارند

در ادامه عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها گفت:گرایش غالب جریان ارزشگرای اصولگرا در دولت دهم و مجلس هشتم باعث تعامل بیشتر این دو نهاد قانونی در راه پیشرفت و توسعه کشور شده است.

سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: عدول از خط قرمزها در مجلس ششم و پایبندی مجلس هشتم به اصول نظام از نقاط افتراق اساسی تعامل این دو مجلس با دولتهای هم زمانشان می باشد.

وی تصریح کرد:گرایش غالب جریان ارزشگرای اصولگرا که در همه برهه های زمانی اصالت واقعی خود را به نظام ثابت کرده است در دولت دهم و مجلس هشتم باعث تعامل بیشتر این دو نهاد قانونی در راه پیشرفت و توسعه کشور شده است.

نماینده دوره های ششم و هفتم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌ مقام معظم رهبری در شروع مجلس هشتم بر تعامل دولت و مجلس تاکید کردند و در دیدارهای بعدی نیز حفظ تعامل دولت و مجلس را برای حل مشکلات مردم ضروری دانستند این تاکید معظم له بر تعامل دولت و مجلس موجب همسویی و هماهنگی هر چه بیشتر مجلس و دولت فعلی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet