روز مجلس
1389/05/24 12:24:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسولان اجرایی

**تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه توسط "سیدجاسم ساعدی" عضو هیات رییسه قرائت شد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است در خصوص  

- تذکر ابطحی نماینده خمینی‌شهر به وزیر دفاع در خصوص  ضرورت آزادسازی حدود 800 متر از جاده کمربندی خمینی‌شهر توسط پادگان شهید موذنی.

- تذکر ثروتی نماینده بجنورد به رییس‌جمهور و وزرای رفاه و تامین اجتماعی، کار و امور اجتماعی و مسکن و شهرسازی در خصوص  لزوم تغییر آیین‌نامه حق دریافت بیمه کارگران ساختمانی در زمان دریافت پرونده ساختمان و کاهش مبالغ دریافتی و رعایت تفاوت مناطق مختلف و اجرای صحیح قانون.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  علت عدم مصاحبه با پذیرفته شدگان معلول در مرحله اول آزمون استخدامی فرهنگیان و عدم اعمال سهمیه 3 درصد معلولان.

- تذکر خیری نماینده بستان‌آباد به وزیر راه و ترابری در خصوص  عدم دریافت محدوده حمل و نقل شهرستان بستان‌آباد با تبریز.

- تذکرات قادری نماینده شیراز به رییس‌جمهور در خصوص  تسریع در ابلاغ اعتبارات خشکسالی و به وزرای کشور، مسکن و شهرسازی، رفاه و تامین اجتماعی و کار و امور اجتماعی در خصوص  اصلاح حق بیمه کارگران ساختمانی و کاهش آن.

- تذکر ذاکر نماینده ارومیه به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص  جلوگیری از ورود میوه‌های تابستانی از ترکیه به ارومیه با توجه به وجود انبوهی از آنها در شهرستان ارومیه.

- تذکرات سیدعماد حسینی نماینده قروه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  جلوگیری از گزینش سلیقه‌ای پذیرفته شدگان علمی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در استان کردستان و به وزیر راه و ترابری در خصوص  علت تعطیلی پروژه بزرگراه سنندج - قروه - همدان با توجه به مشکلات موجود ترافیکی و تصادفات اسفبار.

- تذکر زمانی نماینده کنگاور به رییس‌جمهور در خصوص  لزوم جلوگیری از جلسات بی‌مورد در ادارات و سازمان‌های دولتی در وقت اداری.

- تذکر قنبری نماینده ایلام به رییس‌جمهور در خصوص  عذرخواهی از ملت ایران به دلیل استفاده از ادبیات خارج از ادب در همایش ایرانیان خارج از کشور.

- تذکر لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر راه و ترابری در خصوص  پی‌گیری علت متوقف بودن عملیات کنار گذر شهر لنگرود.

- تذکر قاضی‌پور، محجوب و علیخانی نمایندگان ارومیه، تهران و قزوین به رییس‌جمهور در خصوص  جلوگیری از استفاده از مصنوعات و کیسه‌های غیراستاندارد در صنعت سیمان.

- تذکر رضایی و سبحانی‌نیا نمایندگان تربت حیدریه و نیشابور به وزیر کشور در خصوص  علت عدم پرداخت وجهی جهت رفع مشکلات ضروری مردم زلزله زده شهرستان‌های تربت حیدریه و زاوه.

- تذکر سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به رییس‌جمهور در خصوص  دستور تسریع در ابلاغ اعتبارات خشکسالی سال جاری.

- تذکر آقایی نماینده سلماس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  دستور تسریع در واگذاری اراضی ملی منطقه لک‌سان شهرستان سلماس به مالکین سنددار و متصرفین آنها.

- تذکر امینی نماینده کرمانشاه به وزیر نیرو در خصوص  رسیدگی به قطع متناوب آب شرب شهرک‌های بسیج، رسالت، آزادگان، کیهان‌شهر، آریاشهر کرمانشاه.

- تذکرات یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزرای بازرگانی و امور خارجه در خصوص  ضرورت قطع کلیه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای شرکت کننده در تحریم؛ به وزیر کشور در خصوص  جلوگیری از تظاهر به روزه‌خواری در اماکن عمومی؛ به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص  تسریع در کنترل و تعدیل قیمت گوشت سفید و قرمز با توجه به نیاز روزه‌داران و وعده‌های داده شده به مردم؛ به رییس‌جمهور در خصوص  ضرورت استانداردسازی و ایمن‌سازی ورزشگاه‌های موجود و در حال احداث و به وزیر راه و ترابری در خصوص  ضرورت تسریع در ایمن‌سازی جاده‌ها با توجه به افزایش نقش عامل غیرانسانی و جاده‌ای در تلفات و تصادفات.

- تذکر ذاکر نماینده ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  بررسی علت کاهش سهمیه استخدامی نهضت سوادآموزی استان آذربایجان غربی به‌ویژه شهرستان ارومیه.

- تذکر امیری نماینده کهنوج به وزرای مسکن و شهرسازی و بهداشت و درمان در خصوص  بررسی علت تاخیر در راه‌اندازی بیمارستان شهرستان منوجان.

- تذکرات قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر امور خارجه در خصوص  دستور به کشور ترکیه برای برخورد با اراذل و اوباش ترکیه به دلیل حمله به خودروها و رانندگان ایرانی؛ به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص  علت عدم اجرای پروژه راه آهن مراغه به ارومیه در کیلومتر چهار توسط سپاه پاسداران شهرستان مراغه؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص  تسریع در تکمیل گذرگاه شمالی جاده شهید کلانتری دریاچه ارومیه و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  لزوم تسریع در استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی همانند حق‌التدریسی‌ها.

- تذکر اولیاء نماینده یزد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  پرهیز از رویه‌های متغیر در جذب نیرو و رعایت سهمیه قانونی معلولان.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر نیرو در خصوص  رسیدگی به وضعیت نامطلوب شبکه فاضلاب شهر خرمشهر.

- تذکرات محمدی نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  لزوم خرید تضمینی سیب زمینی کشاورزان اردبیلی و صادرات آن؛ به وزیر علوم و تحقیقات در خصوص  لزوم اقدام موثر و عملی برای احداث و راه‌اندازی دانشگاه صنعتی اردبیل؛ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  لزوم تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی؛ به وزیر کشور در خصوص  پی‌گیری تعلل دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله آتش‌نشانی و امداد و نجات که منجر به کشته شدن سه برادر در روستای میرزا آمق شهرستان نمین شده است و به وزیر امور خارجه در خصوص  علت عدم اتخاذ موضع مناسب و عزتمند در مقابل تهدیدات آمریکا و اسراییل.

- تذکرات شعبانی و محمدی نمایندگان سنندج و مریوان به وزیر راه و ترابری در خصوص  پی‌گیری علت لغو پرواز بعدازظهر شرکت ماهان از تهران به سنندج و تسریع در برقراری این پرواز و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  تسریع در پرداخت پول گندم کشاورزان استان کردستان و تسریع در پی‌گیری تخصیص اعتبار ویژه جهت فعال نمودن ستاد بحران و کمیته اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع کردستان به‌خصوص شهرستان‌های مریوان و سروآباد.

- تذکر ترابی نماینده گرمسار به وزرای اطلاعات و کشور در خصوص  پی‌گیری جدی سرقت مسلحانه و گسترده احشام در منطقه گرمسار به‌خصوص در بخش ایوانکی.

- تذکر بهمن اخوان نماینده تفرش به وزیر راه و ترابری در خصوص  علت اجرایی نشدن طرح مصوب دو بانده کردن جاده راه‌جرد به آشتیان.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص  دستور رفع مشکلات بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان؛ به وزیر نیرو در خصوص  دستور رفع مشکل کم‌آبی شهر اسفرورین. به وزیر بهداشت و درمان در خصوص  دستور رسیدگی به مشکلات بیماران دیالیزی شهرستان تاکستان.

- تذکر دستغیب (فخرالدین) نماینده شیراز به وزرای نیرو و کشور در خصوص  علت افتتاح طرح نیمه‌تمام آبرسانی روستای رحمت‌آباد زرقان که موجب بی‌اعتمادی مردم منطقه به مسوولان شده است.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان به وزیر کشور در خصوص  علت ممانعت از برگزاری مراسم ختم مرحوم ططری نماینده سابق کرمانشاه؛ به وزیر امور خارجه در خصوص  لزوم محکومیت اظهارات گستاخانه کشیش آمریکایی در مورد آتش زدن قرآن کریم در سالگرد 11 سپتامبر  و به رییس‌جمهور در خصوص  توجیه‌ناپذیر بودن دفاع از اظهارات رحیم‌مشایی.

- تذکر موسوی نماینده مبارکه به وزیر تعاون در خصوص  تعیین تکلیف هیات مدیره شرکت تعاونی مسکن پزشکان عضو نظام پزشکی.

- تذکر سپه نماینده پارس‌آباد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  علت عدم تمدید ادامه خدمت فرهنگیان در سایر ادارات.

- تذکر مصباحی‌مقدم نماینده تهران، قربانی نماینده قائنات، بنایی نماینده قم، موسوی نماینده اردبیل، پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان، حسینی دولت‌آبادی نماینده برخوار و میمه، موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، سیدعلی حسینی، نماینده نیشابور، موسوی سرچشمه نماینده فیروزآباد، سیدناصر موسوی نماینده رامهرمز، میرخلیلی نماینده میناب، موحد نماینده بهبهان، ناصری‌نژاد نماینده شادگان، رضایی نماینده تربت حیدریه، سبحانی‌نیا نماینده نیشابور، سعادت نماینده نجف‌آباد، به رییس جمهور در خصوص  در خصوص بر حذر داشتن و تذکر جدی به رییس‌دفتر رییس‌جمهور از طرح مسائل هنجارشکن در ابعاد دینی، فرهنگی و سیاست خارجی و اعلام برائت از این مواضع.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet