شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/24 14:59:00
سرویس اقتصادی
دلق‌پوش:

جوایزصادراتی سال 87 پرداخت نشده است

**عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:حمایت ازصادرات درشرایط تحریم فشارهای سیاسی اقتصادی راکاهش می‌دهد.

"فرهاد دلق پوش" نماینده مردم آستارا در مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: حمایت از صادرات غیر نفتی بحث بسیار مهمی است که وزارت بازرگانی و بانک توسعه صادرات باید برنامه بسیار جدی برای آن داشته باشند.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که در تحریم دشمنان هستیم،  صادرات غیر نفتی فشار ها را کم می کند چرا که هر چقدر صادرات بیشتر باشد ارز بیشتری وارد کشور می شود و قابلیت مبارزه با دشمنان افزایش می یابد.

دلق پوش در ادامه خاطر نشان کرد: دولت باید به تعهدات خود در قبال صادرکنندگان عمل کند. برای مثال تا این لحظه جوایز صادراتی سال 88 و بخشی از جوایز صادراتی سال 87 پرداخت نشده است.

وی در ادامه افزود: وزارت بازرگانی در پاسخ به علل این تاخیر می گوید دولت تامین اعتبار نکرده است. در حالی که دولت قبلا اعلام کرده بود که اعتبار هر سال را همان سال پرداخت می کنیم.

دلق پوش درباره مصوبه حمایتی دولت از صادرات غیر نفتی گفت:در بخشی از لایحه هدفمند کردن یارانه ها تقویت بدنه اقتصادی کشور و فعال کردن صادرکنندگان و تولید کنندگان داخلی مورد توجه قرار گرفته است و  بسته حمایتی از تولیدکنندگان و جوایز صادراتی و تشویق های دیگر در بخش صادرات در این راستا است.

این نماینده مجلس با اشاره به لزوم اتخاذ سیاست مناسب در دراز مدت، تصریح کرد: رویکرد حمایت از تولیدکنندگان باید به سمت آن دسته از تولیداتی باشد که به اشتغالزایی بیشتر می انجامد.

وی اضافه کرد:دولت باید افق چشم انداز بیست ساله را در تنظیم بازار و تشویق صادرکنندگان مدنظر قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet