خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/24 18:47:00
سرویس اقتصادی
سودانی خبر داد:

پایان تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت در مجلس

**نایب رئیس کمیسیون انرژی و عضو کمیته تدوین اساسنامه شرکت نفت از اتمام تدوین این اساسنامه در مجلس خبر داد و گفت: در تدوین این اساسنامه از همکاری متخصصان و کارشناسان حوزه نفت بهره گرفته شده است.

"ناصر سودانی" نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت از اتمام تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت، خبر داد و گفت: اساسنامه شرکت ملی نفت، در کمیته ویژه ای در کمیسیون انرژی تدوین شده است.

سودانی در مورد چگونگی تدوین این اساسنامه گفت: اساسنامه شرکت ملی نفت، به کمک مرکز پژوهش‌های مجلس و با همکاری تعداد زیادی از کارشناسان وزارت نفت در امور نفت و گاز و امور حقوقی و پارلمانی وزارت نفت تدوین شده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی با اشاره به امتناع دولت از ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت، گفت: اساسنامه شرکت ملی نفت قبلا توسط این شرکت تدوین شده و برای تصویب به هیئت دولت داده شده بود که با امتناع دولت از ارائه اساسنامه به مجلس و سر رسیدن زمان قانونی، مجلس تصمیم به تدوین اساسنامه گرفت.

 وی همچنین افزود: همان اساسنامه ای که در شرکت نفت تهیه شده بود، استخوان بندی اساسنامه‌ تدوین شده در مجلس را نیز تشکیل می دهد.

طبق قانون آخرین مهلت ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت از سوی دولت به مجلس، 31 تیرماه امسال بود که با سر رسیدن این زمان و پایان یافتن مهلت دولت برای ارائه اساسنامه، مجلسی ها دست به کار تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت شدند تا تدوین این اساسنامه بیشتر از این به تاخیر نکشد. در همین راستا کمیته ویژه ای در مجلس تحت عنوان" کمیته ویژه تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت" تشکیل شد که آقایان سودانی و ادیانی از کمیسیون انرژی عضو این کمیته بودند. این کمیته با همکاری کارشناسان مرکز پژوهش ها و تعدادی دیگر از کارشناسان دست به کار تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت شد و ظرف مدت سه هفته با برگزاری نشست های متعدد کار تدوین اساسنامه به جایی رسید که رئیس کمیته تدوین اساسنامه با خیال راحت بگوید: کار اساسنامه در مجلس تمام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet