هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

حفاظت و نظارت از مناطق چهارگانه به سازمان محیط زیست داده شد

سرویس کمیسیون ها
**نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی، مسئولیت حفاظت و نظارت بر مناطق چهارگانه محیط زیست بر عده سازمان محیط زیست قرار گرفت.
یکشنبه 24 مرداد 1389 ساعت 19:15

"عیسی جعفری" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: کمیسیون با مصوبه‌ امروز خود به سازمان حفاظت از محیط زیست مجوز داد تا حفاظت و نظارت بر مناطق چهارگانه محیط زیست را بر عهده گیرد.

وی ادامه داد: پیش از این بین سازمان جنگل‌ها و سازمان محیط زیست برای عهده دار شدن مسئولیت نظارت یا حفاظت بحث و گفت‌وگوهایی وجود داشت؛ کمیسیون با توجه به حساسیت این مناطق مسئولیت نظارت و حفاظت را به سازمان محیط زیست داد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی به مصوبات دیگر جلسه امروز اشاره کرد و گفت: ادامه رسیدگی به لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از دیگر برنامه‌های کمیسیون کشاورزی بود.

وی با بیان اینکه تا ماده 11 این لایحه پیش رفتیم، گفت: رسیدگی به لایحه جامع منابع طبیعی از یک هفته قبل از تعطیلات تابستانی مجلس آغاز و امروز نزدیک به 5 ماده دیگر آن بررسی و تصویب شد.

به گفته جعفری، در ماده‌های امروز مواردی چون حفاظت از جنگل‌ها کنونی، آسیب شناسی و علل از بین رفتن جنگل‌ها در گذشته و شناسایی مناطق رویش جنگل مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با رای مثبت نمایندگان تصویب شد.

جعفری گفت: لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور نزدیک به 40 ماده دارد و امکان دارد تا بررسی نهایی برخی مواد حذف و پیشنهاد‌های دیگر جایگزین و تصویب شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000