شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/25 10:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کاشمر:

مدیران باید باور کنند که جوانان می‌توانند کارهای اجرایی را به نحو احسن انجام دهند

**نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‎آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: چندشغله بودن برخی مدیران موجب شده نتوانند به راحتی در خصوص مسائل مختلف حوزه کاری خود تصمیم بگیرند و فرصت فکر کردن را از آنان گرفته است.

به گزارش ایسنا محمدرضا خباز با حضور در جلسه شورای اداری کاشمر با بیان این‌که بعضأ مدیران از 7 صبح تا 12 شب به طور مداوم فعالیت می‌کنند، گفت: مسوولان باید برای تصمیم گیری درست، صحیح و به موقع، کمی از مشغله‌های شغلی‌ خود را کم کنند.

وی با اشاره به این‌که در بعضی جلسات، مدیران از فرط خستگی چرت می‌زنند، اظهار داشت: به یقین 8 ساعت کار مفید بهتر از 16 ساعت کاری است که به خاطر خستگی بسیار، سودی در بر نداشته باشد.

وی با اعلام این‌که هر مسوول باید یک اتاق فکر مجزا از کار اجرایی، جهت تولید فکر تشکیل دهد، از مسوولان خواست از جوانان با استعداد در کارهای اجرایی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: آن‌قدر باید برای مدیران کلاس‌های آموزشی گذاشت تا باور کنند که جوانان می‌توانند کارهای اجرایی را به نحو احسن، حتی بهتر از خودشان انجام دهند.

محمدرضا خباز با اشاره به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی گفت: تا این باور در بین مسوولان به وجود نیاید که اگر مردم را در کارهای اجرایی دخالت دهیم بهتر از ما عمل خواهند کرد، هر قدر قانون تصویب کنیم به جایی نخواهد رسید.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‎آباد در مجلس در ادامه با انتقاد از عملکرد نامناسب بیمه روستایی و عشایر گفت: بیمه روستایی و عشایر طی شش سال گذشته می‌بایست فراگیر می‌شد، به گونه‌ای که اکثر روستاییان نیز تحت پوشش این بیمه قرار می‌گرفتند ولی در عمل این‌گونه نشد.

وی گفت: تاکنون از 50 هزار نفر جمعیت روستایی شهرستان تنها 1977 نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند که این امر به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

وی اظهار داشت: طبق ماده 97 قانون برنامه پنج ساله چهارم، می‌بایست مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد 40 درصد حقوق و دستمزد‌شان می‌بود یعنی 125 هزار تومان، ولی در حال حاضر تنها 25 هزار تومان به آنان پرداخت می‌شود.

خباز با اشاره به این‌که بیمه عشایر موفقیت‌آمیز نبوده و تبلیغات صورت گرفته توسط مسوولان جهت اهمیت تحت پوشش قرار گرفتن روستاییان نامناسب است، گفت: هنوز با قانون برنامه پنج ساله چهارم فاصله بسیاری داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet