شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/25 10:54:00
سرویس سیاسی
عضو هیئت رییسه مجلس:

قانون‌پذیری بالا نقاط قوت دولت را آشکارتر می‌کند

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت با قانون پذیری بالا نقاط قوت خود را آشکارتر خواهد کرد خاطرنشان ساخت: دولت با پایبندی به قانون، برقراری تعامل سازنده با سایر قوا و پرهیز از تک‌روی در حوزه‌های مدیریتی کشور می‌تواند شرایط بهتری را برای بهبود و ارتقا عملکردش فراهم کرده و به سمت شرایط ایده‌آل حرکت کند.

"محمد حسین فرهنگی"  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی عملکرد دولت در یکسال گذشته اظهار داشت: پرکاربودن، گسترش روابط با اقشار مختلف مردم، محدود نکردن مدیران به طیف‌ها و افراد خاص، توجه به شعارهای انقلاب و بازگرداندن ارزشهای انقلاب به جایگاه اولیه از جمله مزیت‌هایی است که دولت فعلی را از دولت‌های دیگرمتمایز و متفاوت کرده است.

وی افزود: البته این به آن معنا نیست که دولت هیچ نقطه ضعفی نداشته است، در زمینه‌های مختلف حتی زمینه‌های یاد شده انتقاداتی به دولت وارد است اما عملکرد کلی را می توان مثبت ارزیابی کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه، دولت دهم را دولتی تحول خواه دانست و تصریح کرد: ریسک پذیری بالا و شرایط  خاص این دولت زمینه را برای تحول‌خواهی و گرایش‌های  تحول خواهانه فراهم ساخته است.

فرهنگی درخصوص عملکرد دولت در عرصه بین المللی نیز گفت: ورود دولت در صحنه‌های بین المللی و نگه داشتن روابط  در سطح عالی و بهبود ارتباطات رسانه‌ای به گونه‌ای که همواره و به صورت متناوب در صدر اخبار جهان قرار می گیرد از نقاط مثبت عملکرد دولت فعلی محسوب می شود.

این نماینده مجلس ورود دولت به بحث هدفمند کردن یارانه‌ها را درست عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح در کنار طرح‌های دیگری چون اصلاح نظام مالیاتی و نظام  تولیدی کشور تحول بزرگی در اقتصاد کشور بوجود خواهد آورد.

عضو هیئت رییسه مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه این نقاط قوت با قانون پذیری بالا بارزتر و آشکارتر خواهند شد، خاطرنشان ساخت: دولت با پایبندی به قانون ، برقراری تعامل سازنده با سایر قوا و پرهیز از تک روی در حوزه‌های مدیریتی کشور می تواند شرایط  بهتری را برای بهبود و ارتقا عملکردش فراهم کرده و به سمت شرایط ایده‌آل حرکت کند.

وی بهترین راهکار برای بهبود تعامل دولت و مجلس را استمرار روابط  حضوری و تلفنی روسای دو قوه عنوان کرد و افزود: روسای دو قوه بهتر است در هر مسئله‌ای که به وجود می آید به جای طرح مکاتبات و رسانه‌ای کردن آن، مساله را بصورت شفاف و حضوری یا تلفنی با هم مطرح کنند و اصل را براقناع یکدیگر بگذارند نه موضع گیری‌هایی از آن نوع که این روزها شاهد آن هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet