ایام محرم 1398
1389/05/25 10:09:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون‌ عمران:

رکود بخش مسکن با قطع دخالت دولت برطرف می‌شود

**عضو کمیسیون عمران مجلس شورای ‌اسلامی‌ با اشاره به‌اینکه دخالت دولت درحوزه مسکن باعث رکود در مسکن شده است، گفت: بایدتوجه داشت‌ که راه حل عبور از این رکود تنها با قطع دخالت دولت در حوزه مسکن ممکن است.

"محمدتقی بختیاری" نماینده بافت در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، ازحضور وزیر مسکن و شهرسازی در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون عمران خبرداد و گفت: وزیر برای ادای توضیحاتی در مورد وضعیت مسکن به کمیسیون خواهد آمد و در باب  وضعیت فعلی بخش مسکن و اینکه چطور می‌خواهند مسکن را به آن چیزی که هدف گذاری شده برسانند، توضیح می دهد.

بختیاری با اشاره به اینکه قوانین حوزه مسکن باعث ایجاد رکود در بازار مسکن نیست، گفت: فکر می‌کنم در مورد قانونگذاری هیچ مشکلی وجود ندارد، اما رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده در سیاست‌های کلان کشور و برون رفت از رکود فعلی، بستگی به اتخاذ سیاست‌های کاری صحیح از سوی دولت دارد.

رکود در حوزه مسکن را قطعا قبول دارم و نباید منکر این حقیقت شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه نباید با انکار رکود در بازار مسکن، صورت مسئله را پاک کرد، گفت: رکود فعلی در بازار مسکن برای این است که دولت تمام تلاش خودش را روی مسکن مهر گذاشته و در نتیجه بقیه شاخه های مسکن، از جمله انبوه سازان، بخش خصوصی و نهایتا صنعت ساختمان و شاخه های مربوط به آن در رکود کامل فرو رفته اند.

وی با اشاره به اینکه بخش مسکن همیشه بیشتر از اینکه دولتی باشد خصوصی بوده است، ورود دولت در عرصه مسکن را نقد کرد و گفت: دخالت دولت در مسکن و بر عهده گرفتن بخشی از بازار مسکن که با هدف کنترل مسکن صورت می گیرد موجب رکود در بازار مسکن و تسری این رکود به سایر بخش‌ها شده است.

بختیاری در نقد حضور دولت در عرصه مسکن، گفت: حضور دولت در بخش مسکن به منظور کنترل قیمت مسکن بوده، ولی این حضور به دخالت مستقیم دولت در بازار مسکن توسط طرح مسکن مهر منجر شده است.

نماینده مردم بافت در مورد راه‌حل برون رفت مسکن از وضعیت فعلی گفت: مسائل مسکن مسائل چند وجهی و چند شاخه‌ایست و برای حل مشکل آنها نیز باید تمام این شاخه ها را مد نظر داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet