خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/25 12:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد:

عزم مجلس برای نظارت بر مناقصه‌ها و روند اجرای کار 20 نیروگاه هسته‌ای کشور

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر عزم مجلس در خصوص نظارت بر مناقصه‌ها و روند اجرای کار ۲۰ نیروگاه هسته‌یی کشور تاکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا مجلس قصد نظارت بر مناقصات و روند اجرای کار 20 نیروگاه هسته‌یی مصوب مجلس در جهت آنکه مشکلاتی نظیر بحث همکاری روس‌ها در نیروگاه اتمی بوشهر پدید نیاید، را دارد، خاطر نشان کرد: مجلس از طریق دو کمیسیون تخصصی شامل انرژی و امنیت ملی این نظارت را به صورت ملی انجام خواهد داد که این مسئله با نشست‌های مشترک در کمیسیون‌ها و نیز بازدیدهای انجام گرفته، صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ساز و کار این مسئله برای نظارت مجلس مشخص است، اضافه کرد: این حق برای نمایندگان وجود دارد که در روند امورات ملی نظیر احداث این نیروگاه‌ها، نظارت داشته باشند.

سبحانی‌نیا در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون گزارشاتی از روند مناقصات انجام شده برای این 20 نیروگاه به کمیسیون ارائه شده است یا خیر، گفت: تاکنون چنین گزارشی ارائه نشده و تنها گزارش‌هایی از ناحیه‌ی دستگاه‌های مسوول در مورد نیروگاه دارخوین که به عنوان یک حرکت ملی و اقدامی بومی می‌باشد، ارائه شده است.

نماینده‌ی مردم نیشابور در خانه‌ی ملت، گزارش ارائه شده در این خصوص را مثبت توصیف کرد که از جانب نمایندگان نیز تذکراتی در مورد جوانب امر داده شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین در خصوص این مسئله که آیا گزارشات بطور مرتب و دوره‌ای به مجلس ارائه می‌شود یا خیر، اظهار داشت: با توجه به روند کار و نتایجی که حاصل می‌شود، در طی نشست‌هایی گزارشات ارائه می‌شود و در مواقعی که لازم باشد مسوولین ذیربط در کمیسیون حضور می‌یابند تا آخرین اقدامات خود را گزارش کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet