روز مجلس
1389/05/25 12:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

آمریکا حق ندارد از سوی کشورهای جهان برای ایران تعیین تکلیف کند

**یک عضو هیات رییسه مجلس با یادآوری اظهارات مقامات کاخ سفید مبنی بر نیاز نداشتن ایران به غنی سازی، گفت: به دلیل اینکه ایران در چارچوب NPT به غنی سازی می پردازد، آمریکا حق ندارد از سوی سایر کشورها برای ایران تعیین تکلیف کند. حجت الاسلام حسین سبحانی نیا روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: سوخت گذاری نیروگاه بوشهر ربطی به غنی سازی اورانیوم ندارد و ایران به وظیفه خود بهتر از سایرین واقف است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم افزود: نیاز ایران به غنی سازی اورانیوم ربطی به آمریکا ندارد و مهمترین نکته این است که ایران تا کنون در چارچوب مقررات و قوانین آژانس بین المللی انرژی هسته ای فعالیت کرده و پس از این هم راه و روش ما همین است.

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا نمی تواند برای ایران تعیین تکلیف کند، گفت: طبق توافقات با روسیه سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر صورت می گیرد و این موضوع قطعا یکی از موفقیت‌های جمهوری اسلامی در حوزه دستیابی به انرژی هسته ای است و یک اقدام بزرگ محسوب می شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس همچنین به مصوبه مجلس مبنی بر مکلف شدن دولت برای تامین 20 هزار مگاوات برق هسته ای اشاره کرد و افزود: در سال‌های آینده باید برق را از طریق انرژی هسته ای تامین کنیم و به همین علت از کشورهای مختلف برای همکاری در این زمینه دعوت کرده ایم.

سبحانی نیا در ادامه با بیان اینکه ما در حال تلاش برای تامین سوخت مورد نیاز رآکتور دارویی تهران هستیم، گفت: ما بر اساس نیازهای خود کارها را دنبال می کنیم و دیگران هم این حق را نداشته و ندارند که در این مورد دخالت کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: تشخیص اینکه چه چیزی برای ما خوب و چه چیزی بد است، با ماست و جمهوری اسلامی ایران کارها را با قوت انجام خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet