عید سعید فطر
1389/05/25 12:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شیخ‌الاسلام:

وحدت قوا بهترین راهکار مقابله با دشمنان بیرونی است

**مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به این نکته که اختلافات درونی دشمن را جری‌تر می‌کند، گفت که وحدت قوا مهمترین و بهترین راهکار مقابله با دشمنان خارجی است.

حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس و دبیرکل کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به لزوم ایجاد وحت بین قوا، گفت‌: هر سامانه‌ای در جهان به اندازه هماهنگی‌ای که در خود دارد، توان برخورد با دشمنان خارجی را هم خواهد داشت.

وی افزود: ایران به عنوان یک پدیده با هر‌آنچه که در داخل دارد با یک سری از تهدیدات خارجی که همواره هم وجود داشته، مواجه بوده است لذا هر وقت بتوانیم در داخل این نظام الهی نظم، ارتباط و هماهنگی ایجاد کنیم، طبیعی است که با قدرت بیشتری در مقابل تهدیدات خارجی خواهیم ایستاد.

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: از یک اتومبیلی که اجزای آن با یکدیگر هماهنگ نیست، نمی‌توان بهترین بهره‌برداری را کرد بلکه زمانی می‌توان بهترین بهره‌وری را از یک اتومبیل برد که همه اجزای آن با یکدیگر هماهنگ باشند.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: ما با یکدیگر خانواده هستیم، اگر خانواده‌ای شروع به دعوا با اعضای خود کند، اعضا در خارج از خانواده تضعیف می‌شود لذا اگر مشکلی وجود داشته باشد، خانواده باید با منطق، گفت‌وگو و همدلی مشکل پیش آمده را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ای که به طور خصوصی اختلافات احتمالی را حل می‌کند، بیرون از خانواده دارای چهره‌ مؤدب، با فرهنگ و مورد احترام است.

دبیرکل کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان اینکه دشمنان نقشه‌های جدی‌ای برای ضربه‌زدن به نظام اسلامی تهیه کردند، اضافه کرد: رفتار آمریکایی‌ها در سراسر دنیا و تلاشی که برای ایجاد هماهنگی علیه کشورمان و صدور قطعنامه صورت می‌دهند، همه به منظور فشار آوردن به جمهوری اسلامی ایران است.

شیخ‌الاسلام در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس تاکید کرد که، هرچه در داخل کشور انسجام و وحدت حاکم باشد دشمنان بیشتر به عدم موفقیت خود در این زمینه واقف خواهند شد.

وی افزود: قطعا وحدت قوا مهمترین و بهترین راهکار مقابله با دشمنان خارجی است چرا که به هر اندازه ما در داخل اختلاف داشته باشیم دشمن را جری‌تر خواهیم کرد.

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: قوا در سطح عالی و همه رده‌های زیرمجموعه آنها و حتی مردم اگر با یکدیگر همدل بوده و همان‌طور که در جنگ وقتی صدام به کشور حمله کرد، همه با هم همدل شده و اختلافات را کنار گذاشتند و زیر پرچم امام متحد شدند، نتیجه کاملا برای وحدت را هم همه در پیروزی بر دشمن دیدند.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: فرآیند وحدت همگانی در یک نیروی واحد جمع شده و ما به راحتی با دشمنان مقابله خواهیم کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet