ایام محرم 1398
1389/05/25 12:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک عضو هیات رییسه:

برگزاری نشست سران سه قوه شائبه‌ تعارض آنها را رفع می‌کند

**یک عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به برگزاری نشست دیروز سران قوا گفت: در این شرایط که برخی ذهنیت‌ها در جامعه نسبت به تعارضات و اختلاف نظر بین قوای سه گانه به ویژه مجلس و دولت مطرح بود، برگزاری این نشست از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا درگفت‌وگو با ایسنا، برگزاری چنین نشست‌هایی را دارای آثار مثبت عمومی و تخصصی دانست و نزدیک کردن دیدگاه سران قوا را از جمله این آثار مثبت بر شمرد و افزود: فلسفه وجودی نشست سران سه قوه، تبادل‌نظر پیرامون مسایل اساسی و کلان کشور اعم از داخلی و خارجی است، از این جهت برگزاری این نشست‌ها به شکل دوره‌ای و منظم می‌تواند در فضای عمومی جامعه تاثیرات مثبت داشته باشد.

وی افزود: این نشست‌ها می‌تواند برخی از شائبه‌ها و ذهنیت‌هایی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود را رفع کند و نیز می‌توان در آن به شکل مستقیم مسایلی که لازم نیست به طور رسانه‌ای طرح شود را تبادل کرد.

وی نشست سران سه قوه را دارای آثار روانی در جامعه به لحاظ همدلی، وحدت و همگرایی دانست و افزود: این جلسات می‌تواند به لحاظ مطرح کردن موانع پیش رو در رابطه با تعاملاتی که باید بین سه قوه وجود داشته باشد، مفید باشد.

سبحانی‌نیا با بیان این‌که جلسه روز گذشته سران سه قوه که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ششمین نشست از جلساتی بود که در هر قوه دو بار برگزار شده بود، اظهار داشت: مسایل کلان کشور از جمله بحث قطعنامه، تبعات آن و چاره‌اندیشی‌های همه جانبه‌ای که باید پیش‌بینی شود، قطعا یکی از موضوعات مهمی بود که در این نشست‌ها باید مطرح می‌شد تا نگاه‌های سه قوه به یکدیگر نزدیک شود.

وی با بیان این‌که از جزییات مسایل مطرح در نشست دیروز اطلاعی ندارد، گفت: اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها و تبعات آن و بحث برنامه پنجم و ... از جمله محورهای اساسی است که در این نشست‌ها می‌توان به آن پرداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet