هدر موبایل
1389/05/25 12:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

نظر کمیسیون تقویت و حمایت جدی از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است

**نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات نه تنها انتزاع علمی کاربردی نیست، بلکه تقویت و حمایت جدی از آن مد نظر است.

نورالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: مجلس تصمیم دولت مبنی بر انتزاع علمی کاربردی و آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت علوم و آموزش و پرورش و ادغام آنان در سازمان ملی مهارت را در این مقطع زمانی مناسب ارزیابی نمی کند.

وی تصریح کرد: یکی از دستاورهای مهم کمیسیون آموزش و تحقیقات مکلف کردن دولت به این است که ایده ها قبل از هرگونه تصمیم اجرایی از طریق مجلس شورای اسلامی دنبال شوند.

حیدری اظهارداشت : چنانچه دولت نظر خاصی در خصوص دانشگاه علمی کاربردی داشته باشد، باید در مسیر قانونی و به گونه ای که به وضعیت آن آسیب نرسد مطالعه و ارزیابی کند.

وی در خصوص حذف کنکور خاطر نشان کرد: برای حذف کنکور اقداماتی از طریق وزارت علوم و آموزش و پرورش انجام شده و کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز از دولت اجرایی شدن سریعتر این قانون را خواستار شده است .

حیدری تصریح کرد : خروج بخشی از امور اجرایی وزارت علوم به ویژه سازمان سنجش و آموزش کشور از تهران نباید شتاب زده انجام شود؛ چراکه ممکن است به شرایط دانشگاه ها و مراجعات مردم به این نهاد ، ضربه وارد کند، بنابراین لازم است دولت برای خارج کردن از نهادهایی که دارای شعاع ملی کمتر هستند شروع کند .

وی با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر تاسیس دانشگاه جامع فرهنگیان گفت: تربیت معلمین در بالاترین سطح مدارج تحصیلی برای خدمت در آموزش و پرورش و ارتقای علمی فرهنگیان از مهمترین اهداف تاسیس این دانشگاه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet