هدر موبایل
1389/05/25 13:29:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی:

صادرکنندگان ایرانی بازارعراق راحفظ کنند

**عضو فراکسیون حمایت ازصادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی با تاکید برلزوم حفظ بازارعراق از سوی صادرکنندگان ایرانی،گفت:کشورهایی مانندترکیه بدنبال دراختیار گرفتن بازارعراق هستند.

حسین امیری خامکانی" نماینده مردم زرند و کوهبان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: عراق بدلیل همسایگی با ایران و موقعیت ویژه ای که دارد بازار منحصربفردی برای کالاهای ایرانی است به همین دلیل باید تلاش کرد بازار این کشور از دست نرود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه یاد آور شد: سهولت صادرات کالا به عراق موجب شده است که انواع و اقسام کالاها به این کشور صادر شود که در میان این کالاها  متاسفانه  کالاهای بی کیفیت نیز دیده می شود.

وی افزود: کالاهای بی کیفیت ایرانی به جنس ایرانی در بازار عراق ضربه زده و بازار را برای پذیرش کالاهای رقیب، بخصوص کشورهای همسایه ای مانند ترکیه مهیا می کند.

امیری خامکانی اضافه کرد: بطور کلی در صادرات و بخصوص در مورد بازار عراق باید کنترل کیفیت صورت گیرد. بدون تردید صدور کالاهای با کیفیت به نفع تولیدکنندگان و صادرکنندگان خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به بررسی مسائل مرتبط با صادرات در  فراکسیون حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی، تاکید کرد: در جلسات فراکسیون، مسئولان وزارت بازرگانی، اتاق بازرگانی و توسعه صادرات و همچنین بخش خصوصی و فعالان صادراتی مباحث مختلفی را مطرح کرده اند و از جمله آنها گلایه صادر کنندگان از شفاف نبودن قوانین صادراتی و عدم حمایت از صادرات است.

وی ثابت بودن نرخ ارز را یکی دیگر از موانع پیش روی صادرات بهینه عنوان کرد و گفت: ثابت ماندن نرخ ارز بیش از همه به نفع وارد کننده هاست و در عمل به تضعیف تولید داخلی می انجامد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet