هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکیدکرد:

قانون اساسی ملاک عمل قوا باشد

سرویس سیاسی
**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط حساس کشور تعامل بیشتر و مثبت بین قوا را می طلبد،خاطر نشان ساخت: باید قانون اساسی را ملاک عمل قرار داده و در جهت رفع نقاط ضعف یکدیگر حرکت کنیم.
دوشنبه 25 مرداد 1389 ساعت 13:44

"سید کاظم دلخوش اباتری" نماینده صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه دولت در بخش اجرایی مثبت عمل کرده است، اظهار داشت: دولت در پروژه‌های عمرانی و سفرهای استانی عملکرد مثبتی داشته است اما در مقابل نتوانسته آن انتظاراتی که در بخش کشاورزی وجود داشت را محقق کند.

وی افزود: باید برنامه ریزی بیشتری در زمینه افزایش و ارتقا تولید در بخش کشاورزی انجام می شد و به سهم تعاونی‌ها در این بخش و سایر بخش‌ها توجه بیشتری می شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سهم تعاونی‌ها در دو برنامه چهارم و پنجم خاطرنشان ساخت: ایشان سهم تعاونی‌ها در دو برنامه را 25 درصد اعلام کرده‌اند و با وجود اینکه در آستانه برنامه پنجم هستیم این امر به طور کامل محقق نشده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: دولت باید برنامه ریزی بیشتری در فعال کردن و شفاف کردن حضور تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در اقتصاد کشور داشته باشد و از ظرفیت‌های مثبت آنها برای بهبود شرایط اقتصادی کشور استفاده کند.

دلخوش با اشاره به برخی نابسامانی‌های بازار نیز گفت:باید تلاش‌های بیشتری برای تنظیم  وضعیت بازار صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط حساس فعلی تعامل بیشتر و مثبت بین قوا را می طلبد خاطرنشان ساخت: روسای دو قوه مجریه و مقننه باید قانون اساسی را که میثاق ملی ماست، ملاک عمل خود قرار دهند و در جهت رفع نقاط ضعف یکدیگر حرکت کنند نه ایجاد تنش و اختلاف .

نماینده مردم صومعه سرا افزود: به هرحال دستگاه‌های اجرایی نقاط ضعفی دارند که باید برطرف شود، در قانونگذاری هم اگرمشکلی هست می توان با تعامل و گفتگو مرتفع کرد.

وی با اشاره به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و کشورهای اروپائی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکیدکرد:درشرایطی که کشورهای غربی تحریم های شدیدی علیه ما اعمال کرده‌اند تنها با تعامل و وحدت می توانیم با این توطئه‌ها مقابله کنیم و این برهه حساس را پشت سر بگذاریم.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000