هدر موبایل
1389/05/25 13:44:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکیدکرد:

قانون اساسی ملاک عمل قوا باشد

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط حساس کشور تعامل بیشتر و مثبت بین قوا را می طلبد،خاطر نشان ساخت: باید قانون اساسی را ملاک عمل قرار داده و در جهت رفع نقاط ضعف یکدیگر حرکت کنیم.

"سید کاظم دلخوش اباتری" نماینده صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه دولت در بخش اجرایی مثبت عمل کرده است، اظهار داشت: دولت در پروژه‌های عمرانی و سفرهای استانی عملکرد مثبتی داشته است اما در مقابل نتوانسته آن انتظاراتی که در بخش کشاورزی وجود داشت را محقق کند.

وی افزود: باید برنامه ریزی بیشتری در زمینه افزایش و ارتقا تولید در بخش کشاورزی انجام می شد و به سهم تعاونی‌ها در این بخش و سایر بخش‌ها توجه بیشتری می شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سهم تعاونی‌ها در دو برنامه چهارم و پنجم خاطرنشان ساخت: ایشان سهم تعاونی‌ها در دو برنامه را 25 درصد اعلام کرده‌اند و با وجود اینکه در آستانه برنامه پنجم هستیم این امر به طور کامل محقق نشده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: دولت باید برنامه ریزی بیشتری در فعال کردن و شفاف کردن حضور تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در اقتصاد کشور داشته باشد و از ظرفیت‌های مثبت آنها برای بهبود شرایط اقتصادی کشور استفاده کند.

دلخوش با اشاره به برخی نابسامانی‌های بازار نیز گفت:باید تلاش‌های بیشتری برای تنظیم  وضعیت بازار صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط حساس فعلی تعامل بیشتر و مثبت بین قوا را می طلبد خاطرنشان ساخت: روسای دو قوه مجریه و مقننه باید قانون اساسی را که میثاق ملی ماست، ملاک عمل خود قرار دهند و در جهت رفع نقاط ضعف یکدیگر حرکت کنند نه ایجاد تنش و اختلاف .

نماینده مردم صومعه سرا افزود: به هرحال دستگاه‌های اجرایی نقاط ضعفی دارند که باید برطرف شود، در قانونگذاری هم اگرمشکلی هست می توان با تعامل و گفتگو مرتفع کرد.

وی با اشاره به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و کشورهای اروپائی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکیدکرد:درشرایطی که کشورهای غربی تحریم های شدیدی علیه ما اعمال کرده‌اند تنها با تعامل و وحدت می توانیم با این توطئه‌ها مقابله کنیم و این برهه حساس را پشت سر بگذاریم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet