هدر موبایل
1389/05/25 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده نیشابور:

وحدت در جریان اصولگرا ضرورتی است که نباید از کنار آن ساده گذشت

**نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت در جریان اصولگرا و جلوگیری از هرگونه تفرقه و انشقاق ضرورتی است که نباید از کنار آن ساده گذشت.

حجت الاسلام سید علی حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: وحدت نیاز همه ادوار است بویژه در شرایط فعلی که شاهد اوج تحریم ها و فشار دشمنان در زمینه های مختلف هستیم.

او اظهار داشت: وحدت یکی از معیارها و محورهای اساسی هر جامعه است بویژه در جامعه اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون رمز مقاومت ملت و کشور ایران در برابر هجمه دشمنان پایبندی به اصل وحدت بوده است.

حسینی گفت: وحدت رمز پایداری و پیروزی ملت ایران بوده و باید بویژه در بین نیروهای انقلابی و پایبند به اصول انقلاب که برایشان پیشرفت کشور مهم است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: انتظار می رود در میان جریان اصولگرا که داعیه پیشبرد اهداف انقلاب و پیروی از خط امام و رهبری را دارد ، بیش از گروههای دیگر شاهد انسجام و همدلی باشیم اما متاسفانه امروز برخی ها این اصل مهم را فراموش کرده اند.

حسینی بیان کرد: البته مسلما اختلاف نظر وجود دارد و نبود اختلاف نظر و سلیقه مطلوب نیست اما باید توجه داشت که باید در تصمیم گیری های کلان بویژه در استراتژی ها و مسائل مربوط به جامعه و انقلاب اسلامی همه وحدت رویه داشته باشیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان گفت: پررنگ کردن اختلاف سلیقه ها به صلاح نیست ضمن اینکه اختلاف نظرلازم است اما بیان آنها و رسانه ای کردن برخی مسائل غیر مهم به انشقاق و شکاف دامن زده و در شرایط فعلی به هیچ وجه جایز نیست.

وی افزود: لازم است یک بار دیگر در جریان اصولگرا بازبینی و تجدید نظر در عملکرد صورت گیرد و به مسائل مهم این جریان با دید باز و موثر پرداخته شود.

این نماینده مجلس گفت: در آستانه پایان دو دوره مسوولیت اصولگرایان هستیم و معمولا پس از دو دوره چهار ساله در زمینه در اختیار گرفتن مسوولیت ها میان اصولگرایان و اصلاح طلبان چرخشی صورت می گیرد.

حسینی افزود:لذا با توجه به این دوره مهم و نقطه عطف برای جریان اصولگرایی ، اگر قرار باشد اصولگرایان در فضای تضاد به تخریب یکدیگر بپردازند راه به جایی نخواهند برد.

وی تاکید کرد:بیش از پیش نیازمند تعامل و همفکری بیشتر در جریان اصولگرا هستیم.

حسینی گفت: نیروهای ذی نفوذ جریان انقلاب باید بیشتر کنار هم بنشینند و با یکدیگر مدارا کنند زیرا مدارا شرط زیربنایی تحقق انسجام و وحدت است.

این نماینده مجلس افزود:باید در این نشست ها و همفکری ها مسائلی که به نوعی کلیت جریان اصولگرا را هدف قرار داده است مورد نظر قرار گیرد و تلاش شود نقاط ضعف به حداقل و نقاط قوت به بالاترین درجه برسد.

او ادامه داد: این رویه می تواند جریان اصولگرا را بیش از پیش در بین مردم محبوب کند لذا افرادی که از سابقه بیشتری در عرصه مبارزات انقلاب و فعالیت در جریان اصولگرا برخوردارند باید دلسوزانه وحدت را توسعه دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet