ایام محرم 1398
1389/05/25 13:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

عدم ‌تکمیل اسناد دلیل قطعی‌نشدن واگذاری بلوک 18 درصدی ایران‌خودرو است

**رئیس کمیسیون اصل ۴۴مجلس با بیان‌ اینکه واگذاری بلوک ۱۸درصدی ایران خودرو هنوز قطعیت نیافته است، گفت: ۲ درصد از ۱۸ درصد واگذارشده مربوط به بانک صنعت‌ومعدن است که بخاطر عدم‌تکمیل اسناد از سوی این بانک، معامله مذکور با مشکل حقوقی مواجه شده است.

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز بررسی لایحه اصلاح قانون معادن در بخش‌ مربوط به اصل 44 در دستور کار قرار داشت که کمیسیون در مورد کلیات آن بحث و تبادل نظر کرد.

وی افزود: بر اساس قانون، اتاق بازرگانی، اتاق صنایع و معادن و اتاق تعاون باید پیش‌نویس لایحه ایجاد فضای کسب و کار و رفع موانع سرمایه‌گذاری را ارائه دهند که آنها نیز اخیرا این پیش‌نویس را به کمیسیون اصل 44 ارائه کرده بودند لذا پس از ارائه آن، کمیسیون پیش‌نویس ارائه شده را برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال کرد از این رو امروز نماینده مرکز پژوهش‌ها با حضور در جلسه گزارشی در این زمینه به نمایندگان ارائه داد.

رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس تصریح کرد:‌ همچنین در جلسه امروز مقرر شد که کارگروهی متشکل از نمایندگان مرکز پژوهش‌ها، اتاق بازرگانی و تعاون، کارشناسان مربوطه و برخی نمایندگان مجلس برای بررسی این پیش‌نویس تشکیل شود.

فولادگر اضافه کرد: البته از طرفی هم باید با دولت در زمینه اینکه پیش‌نویس ارائه شده طرح یا لایحه باشد نیز، مذاکراتی انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز از نمایندگان سازمان بورس و ‌سازمان خصوصی‌سازی دعوت شده بود تا نقطه‌نظرات خود را در مورد واگذاری بلوک 18 درصدی ایران‌ خودرو ارائه دهند. پس از بیان نقطه نظرات، مقرر شد که کمیسیون با سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد مذاکراتی داشته تا راه حل قانونی قطعیت این معامله پیدا شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه اظهار داشت: بلوک 18 درصدی ایران خودرو که اخیرا به کنسرسیومی واگذار شده است دچار مشکل شده و قطعیت پیدا نکرده بود؛ 2 درصد از 18 درصد واگذارشده مربوط به بانک صنعت و معدن است که بخاطر تکمیل نشدن اسناد در مدت زمان تعیین شده از سوی این بانک، معامله مذکور با مشکل حقوقی مواجه شده است که نمایندگان در کمیسیون پیگیر حل این مشکل هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet