روز مجلس
1389/05/25 14:33:00
سرویس اقتصادی
سیدعمادحسینی:

میزان انجام تعهدات روسیه در نیروگاه بوشهر نامشخص است

**سخنگوی کمیسیون انرژی درمجلس شورای اسلامی گفت:پس ازبازدیدی که قرار است کمیسیون انرژی از نیروگاه بوشهرانجام دهدمیزان انجام روس‌ها به تعهدشان مشخص می‌شود.

"سید عماد حسینی" سخنگوی کمیسیون انرژی و نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آغاز سوخت رسانی به نیروگاه اتمی بوشهر به خبرنگار خانه ملت گفت: مرحله سوخت گذاری نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شده که از مراحل آغازین شروع به کار این نیروگاه است.

وی ادامه داد: تاریخ اعلام شده برای راه اندازی این نیروگاه 30 مردادماه می باشد که از تاریخی که مقرر شده بود فاصله بسیاری دارد و اتمام این پروژه بسیار طولانی تر از زمان مقرر شده انجام گرفت.

حسینی افزود: البته راه اندازی این نیروگاه نشاندهنده بی اثر بودن تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا بر ایران است و نشان می دهد  که تلاشهای آمریکا برای متشنج کردن جو بین المللی علیه ما بی فایده بوده است.

نماینده مردم قروه خاطر نشان کرد: افزایش یکهزار مگابایتی به  ظرفیت شبکه برق رسانی کشور با توجه به نقص های اخیر این سیستم، می تواند راه گشای بسیاری از مشکلها باشد.

وی با اشاره به تاخیر روسیه در انجام وظایفش اذعان داشت: هنوز برای ما نامشخص است که کشور روسیه وظایف خود را در قبال تاسیس این نیروگاه به طور کامل انجام داده است یا خیر؛ اما پس از بازدیدی که قرار است کمیسیون انرژی از این نیروگاه انجام دهد میزان تعهد روسها به وظایفشان مشخص می گردد.

سخنگوی کمیسیون انرژی تصریح کرد: اهمیت راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در صحنه بین المللی  بسیار بیشتر از میزان تعهد روسیه و انجام وظایفش می باشد چرا که نشانگر نقض شدن تحریم های آمریکا توسط کشورهای هم پیمانش است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet