هدر موبایل
1389/05/25 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده زرند:

پرهیز از تهمت‌زنی‌ و افترا باید سرلوحه کار همگان باشد

**نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی معتقد است: اگر تقوای سیاسی از سوی نخبگان و مسوولان کشور رعایت شده و در این مسیر از تهمت‌زنی‌ها و افتراها پرهیز شود؛ قطعا جامعه به سمتی پیش می‌رود که در آن سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست‌مان خواهد شد.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت رعایت تقوای سیاسی در همه ایام سال به ویژه ماه مبارک رمضان عنوان کرد: نظام اسلامی ایران در درجه اول براساس یک انقلاب فرهنگی شکل گرفت و در راس اهداف این انقلاب، ایجاد تحول فرهنگی و توجه به ارزش‌های دینی بود.

وی با یادآوری این‌که مهم‌ترین ایراد و اشکالی که به رژیم‌های گذشته گرفته می‌شد عدم پایبندی آنها به ارزش‌های دینی در حکومت‌مداری و اداره کشور بود، خاطرنشان کرد: انقلاب فرهنگی ایران یک نظام اسلامی بر پایه ارزش‌های دینی در همه بخش‌هاست و یکی از شعارهای اصلی ما هم همواره این بود که سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است. به این معنا که رعایت ارزش‌های دینی در امور سیاسی بسیار اهمیت دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس رعایت تقوای سیاسی براساس ارزش‌های دینی را در رعایت اموری همچون تهمت نزدن ،‌ دروغ نگفتن و افترا نزدن دانست و گفت: همانطور که اخیرا مقام معظم رهبری مجددا فرمودند حتی در خصوص دشمنان اگر قرار است حرفی زده شود باید با رعایت کامل انصاف باشد، که رعایت این مسائل طبیعتا در خصوص افراد و گروه‌های داخل کشور نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

امیری خامکانی، انصاف در قضاوت و دروغ نگفتن را از جمله مولفه‌های تقوای سیاسی و از ارزش‌های دینی برشمرد و با تاکید بر رعایت این گزینه‌ها در امور سیاسی ادامه داد: افرادی که در امور سیاسی فعال هستند الگوهای اجرایی و سیاسی مردم‌اند، لذا اگر تقوای سیاسی و ارزش‌های دینی از سوی آنها رعایت شود قطعا پذیرش رعایت این مولفه‌ها از سوی مردم راحت‌تر می‌شود، و البته نصایح و صحبت‌هایی که این افراد برای مردم می‌کنند برای ملت قابل پذیرش‌تر است.

این عضو فراکسیون خط امام(ره) ادامه داد: اگر ما همواره به جوانان گوشزد می‌کنیم که نباید به امواج خارج از کشور توجه کنند، در داخل کشور نیز باید ارزش‌ها و تقوا به ویژه در بین مسوولان بیشتر رعایت شود و رعایت این مولفه‌ها در درجه اول بستگی به این دارد که با مخالفین و منتقدان، با تقوا برخورد شود و قطعا اگر به این مرحله برسیم امر به معروف و نهی از منکر‌ها هم موثرتر خواهد بود.

امیری‌ خامکانی گفت: خوب است که در این ماه هر کس در پیش وجدان خود قضاوت کند که چقدر برای خدا کار کرده و چقدر موضع‌گیری‌هایش بر این اساس انجام می‌شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا، با تاکید بر رعایت تقوای سیاسی از سوی نخبگان و مسوولان کشور خاطرنشان کرد که در همه ایام بویژه در ماه مبارک رمضان، پرهیز از تهمت‌زنی‌ها و افتراها باید سرلوحه کار همگان بویژه نخبگان و مسوولان کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet