شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/02/08 10:10:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: افزایش مشارکت در انتخابات وظیفه ما را نسبت به مردم سنگین تر می کند

رئیس مجلس با اشاره به افزایش درصد شرکت کنندگان نسبت به مرحله های دوم مجالس قبل تصریح کرد که این امر وظیفه ما را نسبت به مردمی که با شرکت در رای گیری برای مجلس عزت آفرین هستند سنگین تر می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" در سخنان پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: به لطف خدا مرحله دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس روز جمعه گذشته در کشور برگزار و گام دوم برای تکمیل و تشکیل مجلس هشتم برداشته شد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور دوباره مردم در پای صندوق های رای افزود: مردم با هوشیاری و آگاهی سیاسی خود باعث افتخار و عزت برای مجلس شورای اسلامی شدند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در این دوره درصد شرکت کنندگان نسبت به مرحله های دوم مجالس قبل افزایش داشته است و این باعث سپاسگزاری ما از مردم است و همچنین وظیفه ما را نسبت به مردمی که با شرکت در رای گیری برای مجلس عزت آفرین هستند سنگین تر می کند.

وی همچنین با سپاسگزاری از مسئولان انتخابات که بار مرحله دوم را هم به دوش داشتند، ادامه داد: انتخابات در سراسر کشور عموما در نظم و آرامش برگزار شده الا در حوزه ایلام که متاسفانه به درگیری کشیده شد و حادثه تلخی به بار آمده که از جانب خود نمایندگان مجلس اظهار تاسف می کنم و امیدوارم با پیگیری مسئولان اگر کسی مقصر بود شناخته شود و بررسی عادلانه صورت گیرد و برای تخفیف آثار سوء ناشی از این درگیری هم اقدام شود.

حدادعادل در ادامه سخنان خود گفت: بنده در ضرورت مرحله دوم انتخابات تردید جدی دارم. تردید دارم که نفع مرحله دوم به هزینه آن و بار سنگینی که بر دوش مردم و مسئولان می گذارد بیارزد.

وی تصریح کرد: امیدوارم نظر بنده نظر کارشناسی تلقی شود. چون بعضی عادت دارند هر مطلبی را که می شنوند آن را سیاسی کرده و به دنبال انگیزه های سیاسی می گردند. این یک فکر است که دیگران را به فکر وادارد.

حدادعادل تاکید کرد: ما باید بررسی کنیم و ببنیم نتایج انتخابات مرحله دوم چقدر با مرحله اول تفاوت دارد و اگر مرحله دوم نبود چه تغییری در چهره مجلس ایجاد می شد و آیا واقعا این مقدار تغییر به اینکه دوباره از مردم بخواهیم به پای صندوق های رای بیایند می ارزد یا نه؟

وی گفت: همه کسانی که وظیفه اصلاح و تغییر قانون انتخابات را دارند و انشاالله درصددند که یک قانون جامعی برای انتخابات تدوین شوند تا از این تغییرات موسمی و مکرر هم در امان بماند، به فکر این باشند که آیا اصرار بر برگزاری مرحله دوم ضرورت دارد یا خیر؟

وی ادامه داد: امیدوارم مجلس هشتم که با این انتخابات مرحله دوم تکمیل شده بتواند با استفاده از تجربه همه دوره ها خصوصا دوره هفتم بیش از دوره های دیگر در خدمت ملت و کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet