هدر اصلی
1389/05/26 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس در ارزیابی تعامل مستمر دولت و مجلس در اجرای هدفمندکردن یارانه ها؛

بررسی این لایحه در کمیسیون ویژه زمینه همکاری و همدلی دولت و مجلس را فراهم کرد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشتند: همکاری ها و تعاملات مثبت دولت و مجلس، حرکت ملی قانون هدفمندکردن یارانه ها را در مسیر اجرا قرار داد و تبلور عدالت در جامعه را کلید زد.

در همین ارتباط، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی و همکاری دولت و مجلس جهت اجرای صحیح قانون هدفمندکردن یارانه ها زمینه همدلی و همراهی هرچه بیشتر دولت و مجلس شورای اسلامی را فراهم کرد.

حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها و جلسات و هماهنگی های مستمر مجلس و دولت در این زمینه اظهارداشت:برخی از نمایندگان طرحی را ارائه کرده اند که قانون هدفمندکردن یارانه ها اصلاح شود دولت هم از آن استقبال کرد و در حمایت کارشناسی از این طرح کمک ویژه ای ارایه داد.

وی افزود:نمایندگان قادر خواهند بود در قانون هدفمندکردن یارانه ها اصلاحیه ایجاد کنند و این تفاهمی است که بین مجلس و دولت ایجاد شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان در اجرای صحیح هدفمندکردن یارانه ها همدلی و همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی را ضروری دانست و تصریح کرد:با هدفمندکردن صحیح و ارایه مستقیم یارانه ها به مردم،وضع بخش های مختلف از جمله بهداشت و درمان، صنعت و کشاورزی به طور قطعی ارتقا می یابد.

نوروزی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون هدفمندی یارانه ها در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری دولت و مجلس اجرا خواهد شد،اذعان داشت:طبق فرمایشات معظم له،‌دولت موظف به اجرای قانون است لذا مجلس و دولت در این زمینه با یکدیگر همکاری و هماهنگی های بسزایی خواهند داشت.

 

*همکاری های بی نظیر دولت و مجلس قانون هدفمندکردن یارانه ها را به مرحله اجرا رساند

در ادامه دیگر عضو فراکسیون اصولگرایان با تأکید بر وجود همکاری و تعامل قوای مجریه و مقننه در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها نیز گفت:قطعاً همکاری های بی نظیر و مستمر دولت و مجلس،‌حرکت ملی قانون هدفمندکردن یارانه ها را در آستانه اجرا قرار داده است.

سیدمحمدکاظم حجازی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:قانون هدفمندکردن یارانه یک کار ملی است و تنها به یک قوه از قوای کشور محدود نمی شود لذا قطعاً همکاری و تعامل دولت و مجلس این قانون را به این مرحله از اجرا رسانده است.

وی در ادامه تصریح کرد:دولت و مجلس با ادامه روند موفقیت آمیز همکاری با یکدیگر قطعاً قادر خواهند بود اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها را سرعت ببخشند و این قانون را به هدف اصلی اش در تأمین رفاه و آسایش زندگی مردم برساند.

 

*همکاری های مستمر و منسجم دولت و مجلس اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها را میسر می سازد

همچنین، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با اشاره به نزدیک شدن به زمان اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها گفت:مجلس این آمادگی را دارد که در جهت اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها از هیچ گونه تعامل و همفکری با دولت دریغ نورزد لذا به واسطه همکاری های مستمر و منسجم دولت و مجلس اجرای قانون هدفمندکردن یارانه میسر می شود.

هادی مقدسی نماینده بروجرد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، طرح عظیمی است لذا به دلیل تحول عظیم و انقلاب اقتصادی که در حال شکل گیری است الزاماً‌ همه قوا باید همه امکانات و توان خود را جهت بهتر اجرایی شدن این تحول عظیم در جامعه بکار گیرند.

وی،همچنین خاطرنشان کرد:همانطور که می دانیم علی رغم وجود طرح هدفمندی یارانه ها در برنامه دوم و سوم توسعه،دولت های پیشین،قدرت و جسارت اجرای این طرح را نداشتند در حالیکه دولت نهم و دهم با جسارت زیاد،علی رغم اطلاع از مشکلات اجرای این طرح، جهت شکوفایی اقتصادی و توسعه و پیشرفت کشور با آغوشی باز پذیرای اجرای این طرح شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،در ادامه اذعان داشت:دولت خدمتگذار با فرق بال این ریسک عظیم را با تمام خطرات و جوانبش پذیرفته، لذا مجلس و سایر ارگان ها موظفند در اجرای بهتر این قانون با دولت تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

مقدسی،در ادامه تصریح کرد:اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها باعث کاهش محرومیت در جامعه و از بین رفتن فاصله طبقاتی و ارتقای موقعیت اقتصادی و سطح رفاهی مردم خواهد شد لذا باید تلاش کرد این اجرای عظیم را با خونریزی کمتری به انجام رسانید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet