ایام محرم 1398
1389/05/26 10:15:00
سرویس صحن

انتقاد نادران از نحوه قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در موردقانون مالیات بر ارزش افزوده

**الیاس نادران طی یک تذکر آئین نامه‌ای،از نحوه قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"الیاس نادران" نماینده تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر پس از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص بررسی عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور در مورد اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس، اظهارداشت:در ارائه گزارش مذکور به تبصره 3 آئین نامه داخلی مجلس استناد نشده است و چنانچه این گزارش ناظر بر تبصره 3 آئین نامه باشد، باید در موارد حساس یا سوء مدیریت ارائه و ترتیبی اتخاذ ‌شود که 6 نفر از نمایندگان هم در مورد آن اظهار نظر کنند.

وی افزود: آنچه که در گزارش کمیسیون اقتصادی قرائت شد، عمدتا از منظر اجرایی و از منظر مجلس به آن پرداخته نشده بود بنابراین گزارش مذکور در چارچوب آئین نامه نیست.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: گزارش کمیسیون اقتصادی با استناد به بند 6 آئین نامه داخلی مجلس ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: کمیسیون از 3 طریق می‌تواند گزارش خود را ارائه دهد که یکی از این راه‌ها استناد به بند 6 است که گزارش کمیسیون اقتصادی با استناد به همین بند بود.

وی افزود:راه دیگر استفاده از تبصره 3 آئین نامه داخلی مجلس بود که مورد تذکر شما است که بر اساس آن ، در زمان ارائه گزارش 6 نفر از نمایندگان می‌توانند در مورد آن اظهار نظر کنند.

لاریجانی گفت:ماده 32 نیز روش دیگری است که می‌گوید اگر گزارش در کمیسیون تنظیم شود، مسیر قانونی را طی می‌کند و اگر نقصی وجود داشته باشد، می‌تواند از ماده 233 استفاده کند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet