هدر موبایل
1389/05/26 12:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

سازمان سنجش به استان جدید ‌التاسیس البرز منتقل شود

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیشنهاد انتقال سازمان سنجش به شهرهایی نظیر سمنان و اصفهان را غیرعملی دانست و گفت: نمی‌توان با انتقال دستگاه‌ها از پایتخت به صورت عام و فراگیر برخورد کرد، بلکه باید تنها به صورت خاص این کار را انجام داد که آن هم نیاز به کار کارشناسی فراوان دارد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آنجا که وزارت علوم و بیشتر دانشگاه‌های مادر در تهران قرار دارند و در ارتباط با سازمان سنجش هستند، در حق افرادی که انجام کارشان منوط به حضور در سازمان سنجش است، اجحاف می‌شود.

وی با اعتقاد بر این‌که اگر سازمان سنجش به استان جدید التاسیس البرزمنتقل شود امکان‌پذیرتر است، اظهار کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از فعالیت‌های سازمان سنجش در این استان انجام می‌شود، بنابراین با انتقال سازمان سنجش به استان البرز، این دستگاه در فاصله کمتری از تهران قرار می‌گیرد و افراد راحت‌تر می‌توانند کارهایشان را انجام دهند.

نایب رییس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات هم‌چنین خاطرنشان کرد: انتقال سازمان سنجش به شهرهای دور دست ممکن نیست، چراکه در این صورت اگر شخصی از شهرهای دیگر کاری در ارتباط با وزارت علوم و سازمان سنجش داشته باشد باید نخست به تهران بیاید، از وزارت علوم دستوری بگیرد و سپس آن را به سازمان سنجش ببرد که در این صورت بروکراسی پیچیده‌تر می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: انتقال سازمان سنجش باید با تدوین راهکارهای تسریع کننده و مناسب صورت گیرد که بعید است بتوان این کار را کرد، چراکه هم اکنون که سازمان سنجش در تهران واقع است مشکلات بسیاری داریم و سیستم به گونه‌ایست که برای انجام کاری کوچک و دریافت پاسخ کلی باید در بروکراسی‌های اداری آمد و شد کنیم.

عباسی در خاتمه با تاکید بر این‌که کمیسیون به شدت دنبال پیگیری و بررسی این موضوع است، خبر داد: این موضوع احتمالا در دستور کار هفته آینده قرار می‌گیرد تا با حضور وزرای وزارتخانه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش جلساتی برگزار و این موضوع را بررسی کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet