هدر موبایل
1387/02/08 12:16:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را در جلسه علنی روز یکشنبه به این شرح اعلام کرد:

- تذکرات علیخانی نماینده بوئین زهرا و آوج به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی عاجل و رفع مشکل کمبود شدید آب کشاورزی از سد طالقان برای استفاده کشاورزان منطقه آبیک، تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل طرح کانال انتقال آب روستای فانفین بخش رودبار شهرستان استان قزوین و صدور مجوز پمپاژ آب از رودخانه شاهرود برای تامین منابع آب کشاورزی روستای قوشچی بخش طارم سفلی شهرستان قزوین؛ به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به روستاهای منطقه الموت و شهرهای معلم کلایه و رازمیان استان قزوین و همچنین تسریع در گازرسانی به روستای نیارک  بخش طارم سفلی شهرستان قزوین و به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب جاده های روستایی استان قزوین بخصوص جاده روستای زرین خانی بخش طارم سفلی شهرستان قزوین.

- تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در احداث بزرگراه زرند - کرمان و رفع کندی حاکم بر آن.

- تذکر مرحبا نماینده آستارا به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در تحویل و تحول راه حیران از اداره راه و ترابری استان اردبیل به استان گیلان با توجه به قرار داشتن در حوزه استحفاظی استان گیلان.

- تذکر محمدی نماینده فریدن و فریدون شهر به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در شروع اجرائی شدن خط دوم راه اصلی بوئین میاندشت - الیگودرز و اجرایی شدن راه آهن اصفهان - ازنا .

- تذکر رزمیان مقدم نماینده درگز به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در شروع طرح راه جاده قدیم درگز ( کپکان به دوغایی و تونل الله اکبر).

- تذکر مختاری نماینده زابل و زهک به وزیر کشور در خصوص تغییر نام شهرستان تصویب شده میانکنگی زابل به شهرستان هیرمند.

- تذکر مدنی بجستانی نماینده گناباد به وزرای کشور و نیرو در خصوص اعلام رسمی خشکسالی خراسان رضوی برای بهرمند شدن مردم این استان ازحقوق حقه و امتیازات مربوط .

- تذکر جعفری نماینده گچساران به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به علت عدم پرداخت بهای آب مصرفی برداشته شده از سد کوثر برای شهرهای بهبهان، بوشهر، دیلم، گناوه و روستاهای همجوار به آب منطقه ای استان.

- تذکر طلائی نیک نماینده بهاروکبودرآهنگ به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اتمام طرح تبدیل سامانه های نیروگاه برق شهید مفتح کبودرآهنگ بمنظور عدم برداشت از آب دشت کبودرآهنگ و انتقال آب از سد شنجور .

- تذکر دلخوش اباتری نماینده  صومعه سرا به وزیر نیرو در خصوص اقدام عاجل برای رفع بحران کم آبی کشاورزان برای شروع کشت برنج با توجه به کاهش شدید بارندگیهای اخیر در استان گیلان.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به کاهش سهمیه آب کانال کشاورزی شهرستان آبیک و بخش مرکزی و بشاریات و افزایش آن؛ به وزیر نفت د رخصوص اجرای عملیات گازرسانی  روستاهای استان قزوین از سهم هر ساله و اجرای مصوبه سفر رئیس جمهور برای گازرسانی به یکصد روستای استان، تسریع در گازرسانی به روستاهای اسلام آباد، عبدل آباد، مورآباد و زرگر در بخش بشاریات شهرستان آبیک و تسریع در گازرسانی به شهرهای معلم کلایه و رازمیان شهرستان قزوین؛ به وزیر صنایع و معادن در خصوص تسریع در احداث شهرک صنعتی آبیک و مطالعه برای ایجاد شهرک صنعتی در منطقه بشاریات و شهر خاکعلی؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی عاجل به مشکلات راه های روستایی سیمیار الموت و زه آباد و حسین آباد طارم سفلی در استان قزوین؛ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته و مطالبات فرهنگیان قزوین صورت نقدی و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از اعمال تبعیض در توزیع کود شیمیایی و سم مورد نیاز کشاورزان به خصوص در شهرستان آبیک و بخش بشاریات و حل مشکل آنان.

- تذکر نژادفلاح نماینده طالقان و ساوجبلاغ و رزمیان مقدم رزمیان مقدم درگز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم تضمین خرید محصولات کشاورزان.

- تذکر اسماعیل زاده نماینده فلاورجان به وزرای جهاد کشاورزی و بازرگانی در خصوص لزوم کنترل رشد شدید قیمت سموم کشاورزی از ابتدای سال 87 در سطح شهرستان فلاورجان.

- تذکر یحیی زاده رزمیان مقدم تفت و میبد به وزیر امور خارجه در خصوص موضعگیری سریع در برابر انگلیس به جهت هتک حرمت زن مسلمان ایرانی با کشیدن و روبودن روسری ایشان توسط یک نژادپرست در آن کشور و موضعگیری در برابر دولت عربستان به جهت توهین به زائران با انگشت نگاری و ضرورت لغو انگشت نگاری از زائران ایرانی .

- تذکرات حیدری نماینده سقز و بانه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات معوقه فرهنگیان کردستان و سرانه غذائی دانش آموزان مدارس شبانه روزی؛ به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رسیدگی به وضعیت بسیار اسفناک همراه اول در شهرستانهای بانه و سقز و به  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم تفکیک سازمان حج و زیارت ار سازمان اوقاف در استان کردستان و لزوم توجه بیشتر برای ضایع نشدن حق ارباب رجوع در سازمان حج و زیارت.

- تذکر فهیمی گیگلو نماینده پارس آباد و بیله سوار به وزرای امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت تسهیلات کشاورزان و دامداران در فصل تولید و شروع کارکشاورزی و تسریع در راه اندازی مجتمع آبرسانی آج اشمه برای روستاهای ولی ممی لو، نریمان، باوفا و مایه درسی.

- تذکرات میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم حل و فصل سریع اراضی اختلافی فیمابین سازمان منابع طبیعی و کشاورزان به نفع کشاورزان با توجه به سوابق طولانی کشت در روستاهای بخش مرکزی تبریز و اسکو؛ به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص ضرورت اقدام برای صدور دفترچه خدمات درمانی به قالیبافان تکباف در شهرها و ترمیم و تکمیل بیمه تامین اجتماعی آنان و به وزیر راه و ترابری در خصوص لزوم اقدام و تسریع در اصلاح ورودی شهرهای خسروشهر، سرد رود، ممقان، گوگان و احداث کمربندی ایلخچی و تکمیل و اصلاح جاده های روستایی با توجه به افزایش اعتبارات.

- تذکر مصباحی مقدم و نادران نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای دقیق آئین نامه منابع درآمد صندوق تامین خسارتهای بدنی موضوع ماده 11 قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری مصوب سال 84 و پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی و آزادکردن زندانیان بدهکار ناشی از این حوادث.

- تذکرات زمانی نماینده ملایر به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به ضعف مدیریت درسازمان محیط زیست با توجه به تخریب مناطق حفاظت شده و تلف شدن پرندگان مهاجر و سایر حیوانات و به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص رسیدگی به برخورد ناشایست و دور از شان رئیس دانشگاه ملایر با پرسنل و دانشجویان دانشگاه.

- تذکر مویدی نماینده سپیدان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 86 آموزش و پرورش استان فارس.

- تذکر زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص خرید پیازهای تولید شده توسط کشاورزان جیرفت و عنبرآباد؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ممانعت جدی و فوری از برنامه های جیرفت زدائی دانشکده هنر؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص برقراری مجدد پروازهای فرودگاه جیرفت، اجرای فوری مصوبه هیات وزیران برای احداث راه آهن کرمان، جیرفت، کهنوج و چهار خطه شدن جاده جیرفت - کرمان  و تسریع در اجرای جاده جیرفت - اسفندقه، جیرفت - ساردوئیه - راین  و جاده عنبرآباد - مردهک - نرگسان؛ به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص راه اندازی عاجل و جدی گمرک فرودگاه جیرفت و به رئیس جمهور در خصوص دستور ابلاغ الحاق قانونی بخش اسماعیلیه بلوک به شهرستان جیرفت.

- تذکر امیرحسنخانی نماینده فردوس و طبس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از ضررو زیان بیش از حد دامداران در شرایط خشکسالی و سزمازدگی با توجه به قیمت خرید دام توسط شرکت پشتیبانی دام.

- تذکر آئین پرست نماینده مهاباد به وزیر کشور در خصوص تجدید نظر در اخطار به تالارهای عروسی استان کردستان در خصوص برگزاری مراسم های سنتی.

- تذکر گرانمایه پور نماینده کاشان و آران بیدگل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت خسارات سنگین وارده به درختان میوه بخصوص انار در اثر سرمازدگی در شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل.

- تذکر همتی نماینده ایلام، مهران و ایوان به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به حادثه تلخ شهرستان ایوان که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان گردیده و لزوم برخورد فوری با عاملین آن.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet