ایام محرم 1398
1389/05/26 09:38:00
سرویس صحن
نوروزی تاکید کرد

رنجهای آزادگان روز به روز در حال فزونی است

**نماینده آزاده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آزادگان همواره خود را مدیون بزرگی، اراده، مقاومت و ایثار ملت ایران دانسته‌اند گفت: هرگز مشکلات و مصائب دوری اسارت را با هدف منت گذاردن بر سر مردم و یا اثبات گذشته خویش نخواسته‌اند بازگو کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت در مراسم تجلیل از آزادگان که صبح امروز و پیش از آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، "حسن نوروزی" نماینده مردم رباط کریم به نمایندگی از نمایندگان آزاده در جایگاه حضور یافت و به بیان سخنانی در رابطه با وضعیت و مشکلات آزادگان پرداخت.

وی با گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار داشت: 26 مردادماه امسال بیستمین سالگرد ورود آزادگان به کشور و بازگشت افتخارآمیز فرزندان وفادار و برومند این کشور به خانه و کاشانه شان است.

وی افزود: هیچ یک از آزادگان نتوانسته اند خاطرات خوش ایام بازگشت و استقبال گرم و پرشور مردم از آنان را از خاطر دور کنند و هیچ آزاده ای از یاد نبرده است که مهمترین دغدغه آنها در هنگام ورود به کشور آن بوده که چگونه می توانند به پیشرفت، عزت و آبادانی کشورشان خدمت بیشتری را ارائه نمایند.

عضو کمیسیون انرژی با بیان این که آزادگان همیشه خود را مدیون بزرگی، اراده، مقاومت و ایثار مردم کشور دانسته و می دانند تصریح کرد: آزادگان غیور هرگز مشکلات و مصائب دوری اسارت را با هدف منت گذاردن بر سر مردم و یا اثبات گذشته خویش نخواسته اند بازگو نمایند.

نماینده مردم رباط کریم با اشاره به مشکلات و مسائل آزادگان خاطرنشان ساخت: این عزیزان دارای رنجهایی هستند که روز به روز در حال فزونی یافتن است. قرار داشتن آزادگان در سنین جوانی و میانسالی در هنگام آزادی (سال 1369) باعث گردیده بود که بسیاری از آنان از میزان صدمات ناشی از سال ها سوء تغذیه و تحمل شکنجه و مشکلات استرس های طولانی و تاثیرات عمیق آن غافل باشند، و امروز همان آزادگان جوان وقتی وارد سنین دهه پنجم و ششم عمر خود می گردند غالبا دچار بیماری های ناشناخته طاقت فرسا و متعددی می گردند و از هیچ حمایتی برای درمان بخوردار نمی باشند.

نوروزی ادامه داد: رنج مضاعفی که بر مبنای محاسبه 2 برابر سنوات اسارت به عنوان سابقه شغلی آزادگان چرا که اکثریت آزادگان از تحصیلات عالی دانشگاهی و بی استفاده ماندن این تحصیلات در ارانه خدمت به کشور به دلیل بازنشستگی های پیش از موعد بوده است.

وی یادآور شد: به عنوان مثال (خدمت به عمره گذاران) در طی سالهای گذشته با صداقت مثال زدنی حاکی از توان بالای آزادگان عزیز در ارائه خدمت به کشور عزیزمان، ایران اسلامی است.

این نماینده آزاده مجلس خاطرنشان ساخت: آزادگانی که در زمان اسارت به صورت افتخاری و از طرف بسیج اعزام شده بودند و یا سربازان سپاه پاسداران هیچ گونه حقوقی برای آنها در نظر گرفته نشده است. چه سربازان آزاده ارتش امروزه دارای مزایا هستند.

نوروزی با اشاره به این که در پرداخت پاداش سنواتی تبعیض های ناورا ملاحظه می گردد گفت: این پاداش بعضی پرداخت شده و به بعضی پرداخت نشده امری که آزادگان عزیز را به شدت رنج می دهد.

عضو فراکسیون روحانیون افزود: بسیاری از آزادگان غصه های تنهایی خویش را ترجیح می دهند نه در انظار جامعه که حتی در خانواده خویش نیز ابراز ننمایند.

به راستی چه رنجی است در دل آزادگانی که سالهای شلاق خوردن در زیر دست شقی ترین انسانهای روی کره زمین را برای رضای خدا و ادای تکلیف تحمل نمودند، بسیاری از دوستانشان را در اردوگاه ها از دست داده، رنج دوری از خانواده را سال های طولانی به راحتی طاقت آوردند چرا که حس می کردند آنها فدایی هدیه نشاط و امید، خرمی و سربلندی در پناه اسلام به کشور و مردم خویشان هستند، و امروز با دیدگانی نگران و مضطرب، حوادث را نظاره می کنند.

نوروزی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه آرزوی آزادگان اتحاد و همدلی و درستی در کشور است اظهار داشت: آیا همه رنج ها همه ایستادگی ها، همه کتک خوردن ها، همه شهید دادن ها، همه دوری ها، همه امیدها و آرزوهای آنها را، عملکرد گروه کوچکی نابخرد بر باد خواهد داد؟ آیا باز به روزهای آزادی پرافتخارشان که همه دست در دست هم پرنشاط و پرامید پیروزی و رضای الهی را جشن می گرفتند بازخواهند گشت؟

بسیاری از آزادگان حاضرند باز به اسارت بروند و باز 10 سال صبر کنند تا وقتی برمی گردند همان شور و همان شعف، همان اتحاد و همان همدلی، همان دوستی و همان مهربانی، همان نگاه های شادمان و همان نیازهای عاشقانه را باز مشاهده نمایند.

عضو کمیسیون انرژی گفت: آزادگان همچنان تشنه مشاهده خنده و امید، اتحاد و برادری، سازندگی و پیشرفت و مجد و عظمت کشور اسلامی مان ایران هستند و امیدشان به خدا و مردم خداباور است، آنها که حاضرند همه چیز خود را در راه خدا بدهند نه اینکه خدا و دین خدا و آینده کشور را هزینه مقام و ثروت و دنیای خویش نمایند.

وی در پایان ضمن تشکر از ریاست مجلس یاد و خاطره شهید آزاده حجت الاسلام والمسلمین "سید محمدحسن ابوترابی فرد" را گرامی داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet