هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نادر قاضی‌پور:

شورای رقابت مخالف قطعی شدن معامله‌ سهام ایران خودروست

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک عضو شورای رقابت تاکید کرد: شورای رقابت، مخالف اصلی قطعی شدن معامله بلوک 18 درصدی سهام ایران خودروست چرا که ابهامات متعددی در این معامله وجود دارد.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389 ساعت 14:10

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: درباره‌ معامله‌ بلوک 18 درصدی سهام ایران خودرو دو نظریه وجود دارد، کمیسیون صنایع معتقد است این معامله تنها واگذاریی بود که به خصوصی‌سازی نزدیک‌تر بود، اما شورای رقابت معتقد است خریدار همان فروشنده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، شورای رقابت را عامل مخالفت با معامله بلوک 18 درصدی سهام ایران خودرو دانست و افزود: شورای رقابت خواستار مشخص شدن سهم خریداران از بلوک 18 درصدی سهام ایران‌خودروست تا پس از آن معامله را قطعی اعلام کند. این اقدام شورای رقابت، موجب اجرای قانون و شفاف‌سازی می‌شود ضمن آن‌که فروشنده نباید خود خریدار باشد.

این عضو شورای رقابت با طرح برخی ابهامات، با مطرح کردن این پرسش که « چند درصد از سهام بانک کارگزاری که سهام را خریداری کرده، متعلق به ایران خودروست؟ » افزود: از این رو به اعتقاد بنده قطعی نشدن معامله بلوک 18 درصدی سهام ایران خودرو هیچ حاشیه‌ای ندارد، زیرا در شورای رقابت قضات، حقوقدانان و مسوولانی حضور دارند که منافع نظام را دنبال می‌کنند.

نماینده‌ی مردم ارومیه در خانه‌ی ملت، قطعی شدن معامله‌ی بلوک 18 درصدی سهام ایران خودرو را منوط به مشخص شدن خریداران سهام دانست.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره‌ی معامله‌ی بلوک 18 درصدی سایپا، با بیان این‌که سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس تاکید داشت که این سازمان سهام را واگذار می‌کند و شورای رقابت اگر نظر مخالفی داشته باشد معامله را قطعی نکند،‌افزود: جلسه‌ی مشترکی با حضور وزرای اقتصاد و دارایی و دادگستری و سایر اعضای شورای بورس برگزار شد و بنده گفتم مجلس این استدلال را قبول ندارد چرا که به نفع نظام و انقلاب نیست.

وی تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی قبل از واگذاری شرکت‌ها باید صلاحیت خریداران را ارزیابی و سپس واگذار کند.

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: نتیجه‌ جلسه‌ فوق منجر به قانونمندی مسوولان سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بورس و خریداران سهام ایران خودرو و سایپا می‌شود. آقایان باید به حرف شورای رقابت گوش کنند.

وی با طرح سوالی مبنی بر این‌که « شورای رقابت می‌پرسد پول خریداران این سهام از کجا تامین شده است؟» گفت: مسوولان این سازمان می‌گویند « خریدار سهام را پس از انجام معامله می‌شناسیم نه قبل از آن» لذا این ابهامات باید پاسخ داده شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000