خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/26 14:32:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران تاکید کرد:

بازارمسکن برای نجات نیاز به سرمایه گذاری دارد

**عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تحریک بازار مسکن، گفت: بازار مسکن برای نجات تنها به یک چیز نیاز دارد و آن هم کنار گذاشتن سیاست‌های انقباضی پولی از سوی دولت و افزایش سرمایه گذاری در این حوزه است.

"محمد حسین مقیمی" عضو کمیسیون عمران مجلس، در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تمام مشکلات حوزه  مسکن و رکودی که دامنگیر آن شده است، به کاهش سرمایه‌گذاری بر می‌گردد، گفت: در وضعیت فعلی بازار مسکن، سرمایه‌گذاری کم شده است که تبعات این امر یعنی افزایش تقاضا و کمبود عرضه در آینده، می تواند مشکلات بزرگتری را برای کشور به‌ وجود بیاورد و از نظر من تنها راه نجات بازار مسکن در شرایط فعلی، توقف سیاست های انقباضی پولی از سوی دولت است.

مقیمی با اشاره به لزوم تشویق سرمایه گذاران برای حضور در بخش مسکن گفت: یکی از راه هایی که می شود سرمایه گذاران را برای حضور در تولید مسکن ترغیب کرد، ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران برای ساخت واحدهای مسکونی و ساده سازی ارائه این تسهیلات به مردم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین به روند ساخت مسکن مهر اشاره کرد و گفت: مسکن مهر حرکت خوبی است اما نباید از کشور و نیازهای آن غافل شد؛ چرا که مسکن مهر به تنهایی نمی تواند مشکلات مسکن را حل کند

نماینده مردم خمین با بیان این مطلب که بخش مسکن نقش مهمی در چرخه اقتصاد کشور دارد، گفت: رکود بخش مسکن خیلی سریع به سایر حوزه های اقتصادی نفوذ می کند و باید هشیار بود که ادامه رکود در بازار مسکن و تولید مسکن، می تواند برای کلیت اقتصاد ما مشکل آفرین شود.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در مورد کنترل بازار مسکن خلاء قانونی وجود دارد، گفت: قوانینی که برای حمایت از مسکن و کنترل بازار مسکن مورد نیاز است، در مجلس و کمیسیون به تصویب رسیده و گمان نمی کنم در حال حاضر فوریتی برای تصویب قوانین جدید در این حوزه وجود داشته باشد، حالا نوبت دولت است که سرمایه ها را به سمت حوزه تولید مسکن سوق دهد و از این جهت وارد عبور از رکود شود.

وی در پایان سخنان خود، گفت: دولت برای کمک به بخش مسکن باید از دخالت در امور مسکن جلوگیری کند و اجازه ورود نهادهای دولتی و شبه‌دولتی به بازار مسکن را ندهد.

وزیر مسکن و شهرسازی، هفته گذشته در گفتگویی از لزوم نظام مند کردن اجاره بهای واحدهای استیجاری و تعیین میزان اجاره بهای واحدهای مسکونی تهران، توسط دولت در سال آینده خبر داد. با سخنان وزیر مسکن بار دیگر موضوع مسکن و اجاره بها به کانون توجه رسانه ها بازگشت. در این میان گروهی از منتقدان وضعیت فعلی از ادامه سیاست های انقباضی دولت انتقاد می کنند و ادامه این سیاست ها را باعث افزایش مشکلات بخش مسکن می دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet