هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیسیون نظارت براجرای اصل 44:

دلایل عرضه نیروگاه‌ها درفرابورس بایدشفاف شود

سرویس اقتصادی
**حمیدرضا فولادگر، نداشتن تراز مالی مناسب و فقدان برخی شاخص‌ها را دلیل واگذاری نیروگاه‌ها در فرابورس عنوان کرد و گفت: دلیل عرضه نیروگاه‌ها در فرابورس، سوالی است که در جلسه کمیسیون با مسئولان بورس و سازمان خصوصی سازی مطرح خواهیم کرد.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389 ساعت 14:36

"حمیدرضا فولادگر" رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شاخص‌های مالی و ساختاری لازم برای ورود به بورس، گفت: برای ورود یک شرکت به بورس، یک سری الزامات قانونی مثل تراز مالی، صورت وضعیت مالی و صورتحساب سود وزیان لازم است که اگر این شاخص‌ها فراهم نباشد، از ورود آن شرکت به بورس جلوگیری می شود.

فولادگر افزود: اگر یک شرکت یا بنگاه اقتصادی شرایط ورود یا عرضه در بازار بورس را نداشته باشد به فرابورس منتقل می شود تا سهام آن از طریق فرابورس یا OTC عرضه گردد و در آنجا تا یک مدت سهامش قابل خرید فروش خواهد بود و این حضور در فرابورس تا زمانی ادامه خواهد داشت که این شرکت شرایط ورود به بورس را پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به واگذاری نیروگاه‌ها در فرابورس، گفت: وقتی یک شرکتی از بورس به فرابورس می رود که وضعیت تراز مالی آن یا وضعیت مدیران یا شاخصه‌های لازم برای بورس را نداشته باشد و گویا این فقدان در مورد نیروگاه‌ها هم وجود داشته است که به فرابورس منتقل شده‌اند.

وی با بیان اینکه دلایل عرضه نیروگاه‌ها در فرابورس باید شفاف شود، گفت: جلسه‌ای در کمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44 داریم که مسئولین بورس و سازمان خصوصی‌سازی هم در آن حضور خواهند داشت و هرچند اصل این جلسه در مورد خودرو سازی‌ها خواهد بود اما این سوال را نیز در این جلسه، خواهیم کرد که چرا نیروگاه‌ها به جای بورس در فرابورس واگذار می شوند.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 در پاسخ به این سوال که  آیا وقت برای واگذاری نیروگاه‌ها مناسب است یا نه،گفت: باید بگویم که همیشه یک سری مشکلاتی در این زمینه‌ها داریم، از جمله تحریم‌ها، رکود اقتصادی و مشکلات سیاسی، ولی یکی از بهترین راه‎های شکستن تحریم‌ها همین خصوصی سازی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی ماست.

نماینده مردم اصفهان از رفع نگرانی‌های بخش خصوصی برای خرید نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: یکی از دلایلی که بخش خصوصی حاضر به خرید نیروگاه‌ها نمی‌شد، مشکل قیمت فروش برق و تامین سوخت نیروگاه‌ها بود که اینها تا حدودی حل شده و راه برای حضور بخش خصوصی باز شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000