هدر موبایل
1387/02/08 12:45:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده بستان آباد: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری است

نماینده بستان آباد تاکید کرد: قطعاً راه نجات برون رفت از مشکلات اقتصادی و تورم کمرشکن و حل معضل بیکاری در کشور تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "طاهرآقا برزگر" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به روان پاک شهداء، پیشاپیش سالروز شهادت معلم بزرگ، استاد شهید مطهری و هفته معلم و نیز روز کارگر را به کلیه معلمان و کارگران که هر دو قشر عزیز پایه‌های تولید علم و تولید اقتصادی را بعهده دارند تبریک عرض می‌کنم.

از ملت بزرگوار ایران برای مشارکت خوب در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چه در دور اول و چه در دور دوم علی‌رغم توطئه‌چینی‌های دشمن برای دلسرد کردن آنان و پایین آوردن مشارکت مردمی با انواع توطئه‌ها و تحریم‌های اقتصادی تشکر می‌کنم.

ملت عزیز نشان دادند با وجود مشکلات اقتصادی که بر زندگی‌شان سایه انداخته است جهت مقابله با توطئه‌ها و برای حمایت از انقلاب با هوشیاری در صحنه حضور دارند و خواهند داشت و نیز از مردم شریف شهرستان بستان‌آباد بخاطر مشارکت بالای خود در انتخابات که شعور سیاسی خود را نشان دادند کمال تقدیر و تشکر را دارم.

قطعاً راه نجات برون رفت از مشکلات اقتصادی و تورم کمرشکن و حل معضل بیکاری در کشور تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری است. تصمیمهای بدون مطالعه کارشناسی عمیق نه تنها باعث انتقال گرانی به اقشار آسیب‌پذیر خواهد بود بلکه (باعث وارد آمدن) لطمه‌ای شدید به تولید و از بین رفتن رشد اقتصادی و سردرگمی آنهایی می‌شود که سرمایه خود را در ایجاد اشتغال و تولید بکار می‌برند.

در حالیکه برنامه چشم‌انداز بیست ساله بدرستی اجراء شود و تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان بدرستی خود را متعهد به اجراء آن بدانند تورم و مشکل بیکاری و موانع تولید حل می‌گردد. متأسفانه تصمیم بانک مرکزی مبنی بر عدم تخصیص اعتبار به بانکها باعث کاهش سهم تسهیلات بخش تولید گشته و صنعت و معدن و کارآفرینان را شدیداً دچار مشکل نموده است که این کار عملاً تولید کشور را با بحران عدم نقدینگی روبرو نموده و در نهایت مقدمات ورشکستگی آنها را ایجاد می‌نماید. در حالیکه عدم تعیین تکلیف لایحه رفع موانع تولید که در کمیسیون صنایع و معادن با اعمال اختیارات اصل 85 بررسی گردیده است و یکی از تصمیمات مهم مجلس هفتم در کمک به اقتصاد و رونق آن است فعلاً در مجمع تشخیص مصلحت در حال بررسی است. از مجمع محترم تشخیص مصحلت نظام انتظار است با تسریع در تصویب و ابلاغ این قانون در حل مشکلات کمک بنماید.

در روزهای اخیر بحث کاهش نرخ تعرفه‌های گمرکی برای بعضی از واردات باعث نگرانی تولیدکنندگان داخلی گردیده است که ممکن است بمانند سال گذشته عدم بررسی کارشناسی صحیح و درست آن که در مورد بعضی از اقلام وارداتی بوجود آورد و باعث تشنج در بازار و ایجاد رانتهای بزرگ گردید و در نهایت تاوان آن را مردم دادند، نباشد. از ریاست محترم جمهوری تقاضای دستور بررسی دقیق، کارشناسی در مورد کاهش تعرفه‌ کالاهای وارداتی را دارم که خدای ناکرده لطمه‌ای به تولید داخلی نزند.

ملت شریف ایران، مردم آگاه و قدرشناس شهرستان بستان‌آباد و بخش تکمه‌داش! بدون شک 12 سال نمایندگی شما در مجلس بزرگترین افتخاری است که طول دوران زندگی‌ام به آن خواهم بالید. این افتخاری است بس بزرگ که تنها در پرتو لطف خداوند متعال از طرف شما مردم بعنوان امانت و موهبت الهی و مسؤولیتی خطیر بدوش اینجانب نهاده شد. در طول سه دوره انتخابات، چه بلحاظ مشارکت و چه حضور در صحنه انتخابات و چه بلحاظ درصد رأی اعتماد به بنده بار مسؤولیت اینجانب را سنگین‌تر کردید و همواره در طول این مدت همراه و یاور و مشاور من در تمامی صحنه‌های مبارزات سیاسی و اجتماعی کشور و منطقه بود‌ه‌اید. همچنان که می‌دانید در طول سه دوره نمایندگی تمام سعی و کوشش اینجانب جهت توسعه و عمران و آبادانی برازنده شهرستان در تمامی زمینه‌ها از جمله امور فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و مخصوصاً کارهای زیربنایی بوده است و سعی و کوشش کردم که اندکی از محبتها و اعتماد شما به فرزندتان را جبران نمایم و البته نتیجه آن اعتماد سه دوره نمایندگی از طرف شما بزرگواران بوده است. البته قرار نیست از عملکرد خود در مجالس گذشته سخنی به میان آورم، چرا که کارنامه هر سه دوره مجلس را ملت عزیز، نجیب و وفادار منطقه می‌دانند و از برگ برگ آن اطلاعات کافی دارند.

در مدت سه دوره حضور در مجلس آنچه برای شهرستان و استانم نیاز بود که در این سنگر پیگیری نمایم، در حد توان انجام داده‌ام. ولی با وجود اصرار خیلی از بزرگواران برای ادامه فعالیت در همین عرصه مصحلت دیدم این سنگر مقدس را انحصاری ننمایم تا برای عزیز دیگری زمینه خدمت‌گزاری فراهم گردد که از این بابت از لطف خداوند متعال شاکرم و برای منتخب دوره هشتم شهرستان آرزوی توفیق در خدمت به مردم را دارم.

در اینجا لازم می‌دانم از دوستان، آشنایان، مشاوران، کارشناسان، خانواده خود و اهالی محترم تکمه‌داش، بستان‌آباد و روستاهای تابعه که به اینجانب به طرق مختلف لطف و محبت و راهنمایی و در انجام وظیفه کمک کردند، سپاسگزاری نمایم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

"طاهرآقا برزگر" نماینده بستان‌آباد پنج دقیقه از وقت نطق خود را به "سلمان خدادادی" نماینده ملکان داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet