خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/08 12:49:00
سرویس کمیسیون ها

دو فوریت طرح تامین هزینه های اساسی مردم از طریق هدفمند سازی یارانه ها و سود سهام عدالت به تصویب نرسید

دو فوریت طرح تامین هزینه های اساسی مردم از طریق هدفمند سازی یارانه ها و سود سهام عدالت، با ۶۶ رای موافق، ۷۷ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع به تصویب نرسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سپس نمایندگان درخواست رای گیری جهت یک فوریت طرح مذکور را کردند که با 58 رای موافق، 68 رای مخالف و 17 رای ممتنع به تصویب نرسید.

براساس ماده واحده طرح مذکور، از تاریخ تصویب این قانون دولت کلیه پرداخت های نقدی ناشی از هدفمند سازی یارانه ها و سود سهام را در قالب تقبل و پرداخت هزینه های اساسی مردم در حوزه درمان، آموزش، حمل و نقل، زیارت و سیاحت، ورزش و ... را در لوایح بودجه سالانه پیش بینی و پرداخت نماید.

طراحان طرح مذکور هدف خود را از ارائه طرح چنین بیان کردند که با هدف کاهش هزینه های غیر ضرور ناشی از اخذ یارانه نقدی و جلوگیری از تزریق نقدینگی و آثار ناشی از این پمپاژ و امکان ایجاد زیرساخت ها و امید به آینده و کاهش نگرانی ها و دیگر عوارض اجتماعی، روانی، سیاسی و اقتصادی دولت می تواند تمامی پرداخت های نقدی را مبدل به کاهش هزینه و قبول هزینه های توافقی در حوزه درمان، آموزش، حمل و نقل، زیارت و سیاحت، ورزش و ... نماید.

پس از سخنان طراح طرح دو فوریتی مذکور، نمایندگان مخالف و موافق سخنان خود را مطرح کردند که مخالفان دو فوریت طرح، معتقد به ابهام در پرداخت نقدی یارانه ها بودند در صورتی که موافقان طرح نیز پرداخت هماهنگ یارانه ها به تمام اقشار را از مصادیق مخالفت و موافقت خود می دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet