هدر موبایل
1387/02/08 12:25:00
سرویس کمیسیون ها

مجلس با کلیات طرح خدمت رسانی به ایثارگران موافقت کرد

طرح یک فوریتی خدمات رسانی به ایثارگران که جهت رسیدگی به کمیسیون اجتماعی ارجاع گردیده بود پس از بررسی در کمیته مربوطه با حضور مسئولین دستگاه های اجرایی ذی ربط مورد بررسی قرار گرفت و با اصلاحی به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، براساس ماده 1 طرح مذکور و در صورت تصویب نهایی، احراز مصادیق ایثارگری، تعیین درصد و تشخیص از کارافتادگی و تعیین عائله تحت تکفل مشمولین این قانون در چهارچوب قوانین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی براساس آیین نامه ای خواهد بود که مطابق تدابیر فرماندهی معظم کل قوا توسط ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

همچنین براساس این طرح نحوه ارائه خدمات بیمه بهداشتی - درمانی به خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان مطابق آیین نامه ای خواهد بود که با پیشنهاد مشترک بنیاد، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

گفتنی است کلیات طرح خدمات رسانی به ایثارگران با 99 رای موافق، 33 رای مخالف و 20 رای ممتنع از مجموع 197 نماینده رای دهنده مصوب شد که به کمیسیون اجتماعی جهت اصلاح اصل 75 ارجاع شود.

همچنین، حدادعادل رئیس مجلس، در پایان بررسی طرح مذکور گفت: این طرح مورد انتظار جامعه ایثارگران است و در مجمع هم صحبت کرده ایم انشاالله مجلس عنایت کند و در این فاصله مساله حل شود و ما به وظیفه خود عمل نماییم.

پس از رای گیری درباره کلیات این طرح و پیش از واردشدن نمایندگان به جزئیات طرح، حسن سبحانی نماینده دامغان در اخطار قانون اساسی اعلام کرد این طرح مغایر با اصل 75 قانون اساسی است و برای دولت بار مالی دارد.

حدادعادل نیز با وارد دانستن این اخطار نظر نمایندگان را در این خصوص جویا شد و نمایندگان نیز به این نظر رای مثبت دادند و این طرح به کمیسیون اجتماعی برگردانده شد تا اشکال اصل 75 قانون اساسی آن اصلاح شود.

براساس این گزارش، حسن کامران نماینده اصفهان هنگام بررسی طرح مذکور گفت: هنگام رای گیری جهت طرح یک فوریت خدمات رسانی به ایثارگران کمیسیون اجتماعی حد نصاب نداشت.

حدادعادل در پاسخ به تذکر کامران گفت: این طرح با امضای رئیس کمیسیون بوده و اجازه دهید امضای رئیس کمیسیون را محترم بشماریم.

در ادامه محمد باقر بهرامی رئیس کمیسیون اجتماعی با اخطار ماده 77 آیین نامه داخلی مجلس گفت: این صحبت آقای کامران واقعیت ندارد و تکذیب می کنم.

وی گفت: در زمان تصویب طرح مذکور کمیسیون اجتماعی حد نصاب تعداد نمایندگان را داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet