هدر موبایل
1389/05/26 17:08:00
سرویس اقتصادی
عضو‌ کمیسیون ‌عمران:

بستر صنعتی ‌سازی ‌ساخت وساز فراهم ‌شود

**لاهوتی ‌عضو کمیسیون‌ عمران مجلس شورای اسلامی یادآورشد: دولت باید بسترلازم برای صنعتی سازی ساخت ‌وساز را فراهم ‌کند.

"مهرداد بائوج لاهوتی" نماینده مردم لنگرود در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: وزارت مسکن باید بستر لازم را برای تولید کنندگان صنعتی ساختمان فراهم کند و از سوی دیگر به مردم هم آموزش های لازم در این باره داده شود.

وی افزود: عمر ساختمان ها در کشور ما 25 سال است، برای اینکه هنوز ساخت و ساز در کشور به شیوه سنتی انجام می گیرد و به سمت صنعتی سازی نرفتیم. در ساخت و ساز  صنعتی عمر ساختمان تا 50 سال افزایش می یابد همچنین هزینه ساخت و ساز ارزان تر تمام می شود.

بائوج لاهوتی در تبین عدم تناسب ساخت و ساز با تقاضا در بخش مسکن یاد آور شد: سالانه باید یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود. 700 هزار واحد برای زوج های جوان و 300 هزار واحد مسکونی برای بقیه.

این نماینده مجلس اضافه کرد: مسکن مهر طرح خوبی است که دولت پایه ریزی کرده و در صورت استمرار به نتایج خوبی خواهد رسید. در همین طرح با وجودی که وزارت مسکن و شهرسازی بسیج شده است از سه سال پیش تا بحال تنها یک میلیون واحد در حال ساخت است بر فرض اینکه این واحدها تا دو سال آینده نیز به نتیجه برسد در عمل دولت توانسته است طی پنج سال یک میلیون واحد مسکونی بسازد که با توجه به نیاز جامعه بسیار پائین است.

وی در ادامه تصریح کرد: بنابراین دولت باید توجه ویژه ای به بخش خصوصی داشته باشد و با ترغیب سرمایه گذاران این بخش آنان را نیز وارد بازار مسکن کند.

لاهوتی درباره تسهیلات بانکی بخش مسکن نیز اظهار داشت: با 25 میلیون تومان وام مسکن، نمی توان خانه دار شد. من معتقدم باید مانند بسیاری از کشورهای غربی 90 تا 95 درصد قیمت ملک بصورت وام بانکی پرداخت شود، البته برخی معتقدند این اقدام موجب افزایش نقدینگی در جامعه می شود؛ اما من چنین باوری ندارم و اتفاقا با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور در حوزه مسکن در گردش است افزایش تسهیلات دراین بخش می تواند به رشد اقتصاد کشور کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet