هدر اصلی
1387/02/08 13:00:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ملکان: قوای سه گانه با عمل به سند چشم‌انداز و برنامه های توسعه جایگاه انقلاب و ملت را حفظ نمایند

نماینده ملکان گفت: مجلس هشتم، قوه مجریه، قوه قضائیه، موسسات دولتی و غیردولتی با عمل به محتویات سند چشم‌انداز و برنامه پنجساله چهارم و تدوین برنامه پنجساله پنجم با نگاه نو در رقابتهای جهانی جایگاه انقلاب، ایران و ملت بزرگ ایران را حفظ نمایند.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "سلمان خدادادی" که با استفاده از پنج دقیقه از وقت نطق نماینده بستان آباد به عنوان دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد، به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

حسبنا اللّه و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

سخنم را با درود و نثار صلوات به روح ملکوتی همه شهداء اسلام و امام شهداء و آرزوی طول عمر و سلامتی با عزت برای رهبر فرزانه انقلاب شروع می‌کنم.

حضور حماسی و دشمن‌شکن ملت بزرگ ایران در دوره هشتم مجلس و انتخاب نمایندگان اصولگرا و ارزشی برای سردمداران (استکبار جهانی) حقیقتاً شکننده و غیرقابل باور بود، که آنها را وادار به عکس‌العمل تند، غیرمنطقی و مداخله‌جویانه نمود. حربه‌ای که سالهاست استعمارگران از آن استفاده کردند اما نه تنها نتیجه نگرفتند بلکه وحدت هوشیاری و آگاهی بزرگ نصیب ایران اسلامی شده است. در این که دشمنان ملت به کینه و کدورت نتیجه انتخابات را زیر سوال می‌برند حرفی نیست، تعجب از آن کسانی است که در داخل کشور با خدشه در کلیت انتخابات همسویی، هم‌پیوندی آگاهانه و یا ناآگاهانه‌شان را (با دشمنان) به نمایش می‌گذارند. آنچه حاصل این گفتار است هشدار به عواملی است که بی‌توجهی‌شان مایه خوشحالی دشمنان و اندوه دوستان است، ان‌شاءالله در این عرصه مراقب باشیم تا آب به آسیاب دشمن نریزیم.

موضوع بعدی اقتدار، عظمت و ابهت فرزندان ایران اسلامی است که با اندیشه، تدبیر، تلاش و پایداری در عرصه‌های گوناگون صنعت، دانش و علوم برتر حماسه‌هایی به یادماندنی به یادگار می‌گذارند. توان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و قوت بخشیدن به کاربردهای آن در عرصه‌های تولید انرژی پاک، پزشکی هسته‌ای و کشاورزی لبیک‌گویی دانشمندان این مرز و بوم به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در دوران باردهی تلاشها، بحق سال 87 را سال نوآوری و شکوفایی قلمداد کردند. مجلس هشتم، قوه مجریه، قوه قضائیه، موسسات دولتی و غیردولتی باید بدانند عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، شتاب بخشیدن منظم به توان علمی، صنعتی و مالی این کشور بزرگ است که ان‌شاءالله با عمل به محتویات سند چشم‌انداز و برنامه پنجساله چهارم و تدوین برنامه پنجساله پنجم با نگاه نو در رقابتهای جهانی جایگاه انقلاب، ایران و ملت بزرگ ایران را حفظ نمایند. بر این اساس هر نوع تفرقه، خدشه و کاهلی در این عرصه هم جهت شدن با بدخواهانی است که فکر تسلط بر این سرزمین را لحظه‌ای از ذهن دور نمی‌کنند. کلیت نظام باید در خدمت تعهداتی باشد که از دل قانون و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیداست.

در پایان از هماهنگی و همگرایی مردم آگاه و انقلابی و ولایتمدار و قدرشناس ملکان عزیز با ملت بزرگ ایران در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم و خداوند سبحان را شاکرم که دست پاک این مردم برای چهارمین بار توفیق خدمتگزاری را به اینجانب ارزانی داشت و بر خود وظیفه می‌دانم بخاطر بداخلاقی‌های انتخاباتی بعضی از کاندیداها در طول انتخابات که باعث خدشه‌دار شدن آبروی شهرستان شد از مردم همیشه در صحنه و متدین و با آبروی شهرستان عذرخواهی کنم.

از شورای محترم نگهبان قانون‌اساسی که فضا را برای برگزاری انتخابات سالم و درست توسط هیأتهای اجرایی و نیروهای انتظامی و سایر عوامل دست‌اندر کار فراهم نمودند تشکر می‌نمایم. ان‌شاءالله حافظ دستآوردهای انقلاب و تقویت بنیانهای آن در مجلس هشتم باشیم و از دولت محترم می‌خواهم دستور فرمایند نسبت به جبران خسارت وارده به کشاورزان استان خصوصاً شهرستان ملکان که بشدت گرفتار سرمازدگی و خشکسالی شده‌اند، اقدام نماید. ان‌شاءالله وزیر محترم کشاورزی که یکبار هم شده به فکر کشاورزان زحمتکش منطقه باشد.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet