هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
الهیان با اشاره به مصوبه امروز مجلس؛

سیاه‌نمایی علیه زنان در داخل و خارج از کشور بی‌دلیل است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم تهران با اشاه به مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در خصوص حق ارث زنان گفت: سیاه‌نمایی علیه زنان در داخل و خارج از کشور بی دلیل است.
سه‌شنبه 26 مرداد 1389 ساعت 17:45

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مصوبه امروز مجلس در واقع پیرو مصوبه قبلی مجلس در خصوص ارث زنان بوده که طی آن در مجلس مصوبه‌ای را گذارندیم مبنی بر اینکه زنان هم از عرصه و هم از اعیان ارث ببرند، یعنی هم از زمین و هم از بنا برای زنان ارث در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: قبلا به این صورت بود که خانم‌ها تنها از بنا ارث می‌بردند ولی با استفتاء از مقام معظم رهبری این قانون در مجلس گذارنده شد ولی مشکلی که وجود داشت این بود که خانواده‌ای که هنوز تقسیم ارث در آنها صورت نگرفته بود با مراجعه به محاکم قضایی قاضی نمی‌دانست که چه کاری باید در خصوص افرادی که قبل از این قانون فوت کرده‌اند و هنوز اموالشان بین وراث تقسیم نشده چه حکمی را صادر کند.

الهیان ادامه داد: مجلس امروز این ابهام را برطرف کرد و معنای مصوبه امروز مجلس این است که خانواده‌هایی که سرپرست آنها قبل از این قانون فوت کرده‌ و هنوز پرونده‌ای این افراد مفتوح است طبق قانون جدید خانم‌ها هم از عرصه و هم از اعیان برای این پرونده‌ها ارث ببرند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: مصوبه‌های از این دست که مجلس آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد به نفع خانم‌ها است در این راستا امیدواریم سیاه نمایی‌های که در داخل و خارج از کشور در خصوص زنان صورت می‌گیرد با مصوباتی از این دست برطرف شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000