خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/08 13:18:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده درگز: مجلس هفتم موضع ضداستکباری خود را با صراحت و منطق بیان کرده است

نماینده درگز تصریح کرد: مجلس هفتم موضع ضداستکباری خود و مواضع محکم و اصولی خود را در مسائل بین‌المللی و در مواجهه با استکبار علناً با صراحت، وضوح و منطق بیان کرده است.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "حسن رزمیان‌مقدم" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی جمیع الانبیاء و المرسلین و الشهداء و الصدیقین و علی عباد الله الصالحین

با سپاس به درگاه احدیت و با سلام به محضر امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) و ارواح پاک شهداء اسلام، امام شهیدان و آرزوی توفیق عمر با برکت و با عزت برای مقام معظم رهبری و سلام به امت اسلامی و ملت شریف ایران و آرزوی توفیقات الهی برای دولت محترم و منتخبین محترم مجلس هشتم و تبریک پیشاپیش روز معلم و روز کارگر.

ارزیابی مقام معظم رهبری از مجلس هفتم این بود که مجلس خوبی است و جزء دوره‌های خوب مجلس محسوب می‌شود. از جمله آنها مواضع محکم و اصولی در مسائل بین‌المللی و در مواجهه با استکبار بوده که موضع ضداستکباری خودش را علناً با صراحت، وضوح و منطق بیان کرده است. و امتیاز دیگر آن این بود که منشاء تشنجات سیاسی و بگومگوهای اختلاف‌افکن در بیرون نشد و مواضع قاطع در قضیه هسته‌ای یکی از نقاط برجسته‌ای بود که خوب عمل کرد و دولت را به ایستادگی الزام نمود و دولت خودش هم علاقمند به این کار و پیشرو در آن بود که این درست بر طبق مصلحت کشور و مصحلت آینده است.

مجلس هفتم از آغاز کار خود برای خود اصولی داشته و از آن اصول تخطی نکرده است، این اصول از این قرار است؛ 1ـ پاسداری از اسلام، انقلاب اسلامی و قانون‌اساسی در همه اصول بویژه اصل ولایت فقیه. 2ـ دفاع از استقلال میهن اسلامی و حفظ منافع و مصالح ملی 3ـ همکاری و هماهنگی با قوای مجریه و قضائیه و پرهیز از تضعیف دولت و نیز همکاری با دیگر ارکان نظام مانند شورای محترم نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت. 4ـ حفظ استقلال و تأکید بر حقوق و اختیارات و تکالیف مجلس شورای اسلامی در عرصه‌های قانونگذاری و نظارت در عین همکاری با دولت. 5 ـ توجه عادلانه و دائمی به مشکلات مردم بخصوص مشکلات معیشتی قشرهای محروم و تلاش دائم برای تصویب قوانینی که گره‌گشای کار مردم باشد. 6 ـ پرهیز از ایجاد جدال و جنجال و هرگونه ستیزه‌جویی و تنش چه در درون مجلس و چه در قوای دیگر.

فرازهایی از تلاش مجلس هفتم اشاره می‌کنم.

لایحه اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون‌اساسی که پس از تصویب مقام معظم رهبری و ابلاغ به قوای سه گانه در کمیسیونی ویژه با کار مستمر و مداوم و با همفکری کارشناسان و صاحب‌نظران دولت و بخش خصوصی مرکز پژوهشها مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که توسعه بخش تعاون، ساماندهی شرکتهای دولتی، فرایند واگذاری بنگاههای دولتی، توزیع سهام عدالت، تسهیل رقابت در منع انحصار بخشی از این لایحه بوده که به انقلاب اقتصادی در جمهوری اسلامی تعبیر شده است.

قانون مدیریت خدمات کشوری که به قانون نظام هماهنگ پرداخت معروف شده که از آغاز مجلس به بررسی و تصویب آن تأکید داشتند که برای کاهش تبعیض در پرداخت دستگاههای مختلف و عدالت در بین کارمندان بوده و به بهبود و ساماندهی نظام اداری کشور و کارمندان منجر می‌شود که امیدوارم دولت در اجراء آن تسریع نماید.

لایحه جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که با دقت و سروقت کافی در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه مسکن، بهداشت و درمان، تسهیلات اداری و استخدامی، اشتغال و کارآفرینی، معیشت و رفاه، امور فرهنگی، آموزشی، ورزشی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ایثارگران است.

طرح منطقی کردن نرخ سود تسهیلات بانکی متناسب با نرخ بازدهی در بخشهای مختلف اقتصادی که قبل از پایان برنامه چهارم نرخ سود در تمام بخشهای اقتصادی تک رقمی می‌گردد.

تصویب 40 هزار میلیارد تومان عرضه اوراق مشارکت جهت گردآوری نقدینگی از سطح جامعه و مقابله با تورم ناشی از افزایش نقدینگی.

حذف کامل کنکور و رفع نمودن دغدغه کنکور داوطلبان و خانواده آنها تا پایان برنامه پنجم، طرح تسهیل ازدواج دانشجویی و جوانان، تسهیلات ارزان‌قیمت ساخت و خرید مسکن و ودیعه مسکن، طرح حمایت از حقوق و مسؤولیتهای زنان در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی و حمایت از زنان و تحکیم بنیاد خانواده، تصویب اعتبارات برای جبران خشکسالی، سرمازدگی، تأمین آب کشاورزی، بیمه محصولات باغی، معافیت از پرداخت آب بهاء برای استفاده کنندگان از آب رودخانه‌ها، تسهیلات بانکی جهت برقی کردن پمپهای چاههای کشاورزی و طرحهای مختلف و مناسب برای کشاورزان، لایحه ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و دادن وام با سود سالانه 5 درصد برای مسکن روستایی، حذف یارانه سوخت هواپیما و واریز بخشی از وجوه آن جهت بهسازی راههای روستایی، جلوگیری از قاچاق وسیع بنزین به کشورهای همسایه و کاهش واردات آن، ساماندهی و اصلاح و توسعه شبکه حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، حمایت از تولیدکنندگان داخلی با سه قانون رفع موانع تولید سرمایه‌گذاری و منطقی کردن نرخ سود بانکی و تسهیل اعطای تسهیلات بانکی، طرح جامع کنترل و مبارزه با دخانیات، طرح تجمیع انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با انتخابات مجلس خبرگان رهبری که سبب صرفه‌جویی در وقت و دهها میلیارد تومان هزینه و موجب حضور با شکوه مردم در انتخابات گردید، اعطای مجوز استخدام نیروی انسانی، بهداشتی و درمانی در وزارت بهداشت و درمان، احیاء معاونت پرورشی و تربیت بدنی برای ساماندهی مسائل پرورشی و احیاء تربیت بعنوان رکن اصلی تعلیم و تربیت، اختصاص حدود 4 هزار میلیارد تومان جهت بازسازی مدارس و مقاوم‌سازی آنها که در تاریخ آموزش و پرورش چنین اعتباری بی‌سابقه است و معافیت وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هرگونه عوارض و هزینه صدور پروانه، طرح الزام دولت به استخدام 40 هزار نفر از معلمان حق‌التدریس، قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با 25 سال سابقه و محاسبه 30 سال سابقه برای آنان و برای بانوان با 20 سال سابقه و افزایش حداقل حقوق بازنشستگان، بیمه همگانی و رایگان تمامی روستائیان و شهرهای با جمعیتی کمتر از 20 هزار نفر، دو برابر شدن میزان مقرری دریافتی ماهانه مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله علیه) و بهزیستی و سهم کالابرگ برای آنان و معافیت از حق انشعاب گاز و فاضلاب، طرح تشکیل سازمان توسعه و عمران روستایی کشور، طرح گازرسانی به شهرها و 9 هزار روستا و تأمین کسری جهت اعتبار گازرسانی به روستاها، اختصاص 50 درصد از 2 درصد درآمد صادرات نفت و گاز به توسعه و عمران مناطق روستایی و بخشهای محروم، اختصاص مبلغی جهت تأمین آب شرب و بهسازی روستاها و احداث و تکمیل و روکش آسفالت راههای روستایی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، تثبیت قیمت فروش بنزین، نفت گاز، نفت سفید، نفت کوره و سایر فرآورده‌های نفتی و گاز و برق و نرخ خدمات فاضلاب و ارتباطات تلفنی و مرسولات پستی جهت بهبود معیشت مردم کم‌درآمد و کارمندان، ایستادگی در برابر زورگویی قدرتهای بیگانه و تعلیق همکاریهای داوطلبانه با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در صورت ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت و تجدید نظر براساس منافع ملت ایران در همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، حمایت از آرمان فلسطین و برگزاری کنفرانس بین‌المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین، تصویب اعتباری برای کشف و خنثی کردن توطئه و دخالتهای آمریکا در ایران.

از مردم شریف، مؤمن و شهیدپرور و قدرشناس شهرستان درگز که سردارانی چون شهید صیادشیرازی را در دامن خود پروراندند تشکر می‌نمایم که دو دوره اینجانب را به نمایندگی خود در سنگر مجلس شورای اسلامی انتخاب نمودند که با یاری خداوند و همکاری مسؤولین و دولت محترم موفقیتها و پروژه‌های خوبی در شهرستان اجراء شده که به تعدادی از آنان اشاره می‌نمایم.

گازرسانی به شهرستان درگز از کشور ترکمنستان بدنبال قطع موقت آن در اسفند 84 و شروع پروژه عظیم گازرسانی به طول 200 کیلومتر از سرخس به درگز با اعتبار اولیه 45 میلیارد تومان که همراه با پیگیری و دستور ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، وزیران محترم و تلاش شبانه‌روزی و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در کمتر از یکسال به اتمام رسید و به پروژه "غیرت" معروف شده است، جا دارد از مجموعه وزارت نفت بخصوص جناب آقای مهندس نوذری تشکر مضاعف گردد.

شروع عملیات اجرایی دو سد بزرگ "درونگر" و "زنگلارود" در سالهای 84 و 85 که آرزوی چندین سال مردم مرزنشین درگز در حمایت از خروج آب از مرزهای به ثمر نشست که تکمیل آن جهش اقتصادی خوبی در محصولات کشاورزی و دامی بوجود خواهد آورد.

تکمیل و تجهیز بیمارستان 62 تختخوابی شهرستان در بهمن ماه 85، اتمام مطالعات فاز یک و دو جاده کبکان ـ دوغای در سال 86 که فاصله شهرستان تا مشهد 70 کیلومتر کاهش می‌یابد، تکمیل زیرساختهای شهرک صنعتی و شروع پروژه‌ها در آن، تصویب طرح جامع گمرک لطف‌آباد در سفر هیأت محترم دولت به استان، روکش آسفالت گرم جاده درگز ـ قوچان، کسب رتبه اول جذب بودجه عمرانی استان، مدرسه‌سازی، کسب رتبه قبولی دانش‌آموزان استان، رتبه‌های اول و دوم کنکور سراسری، برگزاری جشن پاکسازی بعنوان اولین شهرستان در کشور عزیزمان. تمام توفیقات حاصله عنایات خداوند بود.

این همه گفتیم لیک اندر بسیج                               بی عنایات خدا هیچیم و هیچ

بی عنایات حق و خواست آن حق                           گر ملک باشد سیاه است فرق

ای خدا، ای فضل تو حاجت روا                                 بی تو یاد هیچ کس نبود روا

اینقدر ارشاد تو بخشیده‌ای                                    تا بدین بس عیب ما پوشیده‌ای

قطره‌ای دانش که بخشیدی ز پیش                          متصل گردان به دریاهای خویش

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet