ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/02/08 13:32:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ساوه خواستار تشکیل کارگروهی برای تحقق بخشیدن به نوآوری و شکوفایی شد

نماینده ساوه و زرندیه پیشنهاد داد جهت تحقق نوآوری و شکوفایی کارگروهی متخصص و متشکل از قوای سه‌گانه تشکیل شود تا د ر جهت ارائه راهکارها و جهت‌دهی به کلیه ارگانها و سازمانها و هماهنگی آنها اقدام نمایند.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "حسین اسلامی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب‌العالمین و العاقبه للمتقین و انه خیر ناصر و معین

ریاست محترم، اعضای محترم هیأت‌رئیسه و نمایندگان ارجمند! سخنانم را در 3 بخش بیان می‌کنم.

سالی که توسط مقام معظم رهبری بعنوان سال نوآوری و شکوفایی نامگذاری شده است، نامگذاری حکیمانه‌ای است که اهتمام به آن ضامن عزت و اقتدار ایران اسلامی خواهد شد. با کمی تأمل می‌توان دریافت که نوآوری در کشف راهکارهایی که قبلاً سابقه نداشته است.

بدیهی است که هماهنگی قوای سه‌گانه و همه دستگاههای کشور در تحقق نوآوری و شکوفایی ضروری و حیاتی بنظر می‌رسد و ابلاغ چنین نامی بمنزله فرمان لازم‌الاطاعه‌ای است که از سوی عالیترین مقام نظام اسلامی صادر گردیده و حتماً باید با محوریت چشم‌انداز سند بیست‌ساله که تعالی همه‌جانبه جمهوری اسلامی را مدنظر قرار داده هماهنگی داشته باشد.

قوه مجریه در ابداع سیاستهای نوین و طرح و برنامه‌های جدید باید در راستای تأمین رفاه و آرامش و سلامت جامعه حرکت کند و دستگاه قضایی نیز با تدوین سازکارهای نو به ساماندهی بیش از پیش ارکان قضا همت گمارد. زیرا که تأمین امنیت جامعه را عهده‌دار است و مهمتر از همه خلاقیت و نوآوری در دستگاه مقننه و پارلمان کشور است که نمایندگان محترم با نصب‌العین قرار دادن این فرمان باید هم در تهیه لوایح و طرحها به نواندیشی و نوآوری بپردازند و هم در شیوه نظارت که وظیفه ذاتی آنهاست با استفاده از تکنولوژی جدید و تجربیات موفق جامعه جهانی وارد عرصه جدیدی از خلاقیت و خودشکوفایی شوم.

جهت تحقق این هدف پیشنهاد تشکیل کارگروهی متخصص و متشکل از قوای سه‌گانه را دارم تا در ارائه راهکارها و جهت‌دهی به کلیه ارگانها و سازمانها و هماهنگی آنها اقدام نمایند تا همچنانکه امروز تجلی بخشی از این فعالیتها مانند انرژی هسته‌ای جهان استعمار را به چالش کشانده است، در پایان سال 1387 شاهد توسعه فعالیتها در عرصه سلولهای بنیادین، جوش هسته‌ای، نانوتکنولوژی و آب شیرین و نظایر آنها در عرصه علمی، پژوهشی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور باشیم.

بخش دوم سخنانم با موکلان عزیز و همشهریانم در شهرستانهای ساوه و زرندیه است. حضور پر شور مردم عزیز ایران، خصوصاً ساوجیان در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و حسن اعتماد آنها به اینجانب و رشد 120 درصدی آراء اینجانب نسبت به دوره هفتم آنچنان موجب تشویق و ترغیب خادمشان در خانه ملت شده است که توفیق پاسخ مناسب به این اعتماد بی‌نظیر را فقط از درگاه خداوند بزرگ مسئلت دارم و از این تریبون مقدس با قلبی آکنده از سپاسگزاری و مراتب تعظیم و تکریم را به محضر خانواده معظم شهداء، ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارگران، بازاریان و اصناف، پزشکان و مهندسان و همه دست‌اندرکاران امر انتخابات اعم از شورای محترم نگهبان، وزارت محترم کشور بویژه استاندار محترم مرکزی تقدیم می‌دارم. امیدوارم در عوض شاخه‌گلی که بعنوان رأی به اینجانب به صندوق انداخته‌اند بتوانم با خدمتی صادقانه مشام جانِ موکلانم را معطر سازم، زیرا رضایت الهی در گرو رضایت مردم است که در این راستا از ریاست محترم جمهور استدعا دارم؛

آقای رئیس‌جمهور! همانگونه که مستحضرید سرمای شدید موجب خسارات جدی به کشاورزان کشور خصوصاً شهرستانهای ساوه و زرندیه شده بصورتیکه تمام باغات انار و زیتون و دیگر محصولات بصورت کامل از بین رفته که اینجانب با 110 امضاء نمایندگان محترم که محضر شما تقدیم شد پیشنهاد دادم عاجلاً مبلغی بعنوان بلاعوض و مبلغی هم درقالب وام طرح طوبی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

بخش سوم سخنانم درخصوص وضعیت اقتصادی و اوضاع معیشتی مردم است. مستحضرید که افزایش نرخ تورم و وجود نابسامانیهای اقتصادی مشکل مالایطاقی است که نتیجه آن خسارت‌بار و غیر قابل انکار است. اتخاذ تصمیمات عجولانه جهت ساماندهی این اوضاع نه‌تنها راهکار مناسبی نیست، بلکه به نابسامانیها بیشتر دامن خواهد زد. اگرچه بخشی از این تورم حاصل مباحث تحریم و رفتار خصمانه آمریکای جنایتکار است، اما ارائه راهکارهای کارشناسی شده دقیق و متخصصانه و تدبیر و دوراندیشی لازم می‌تواند در مهار این پدیده شوم مؤثر باشد.

در آستانه یازدهم و دوازدهم اردیبهشت روز گرامیداشت کارگر و معلم و پاسداشت خاطره استاد شهید علامه مطهری باید یادآور شوم که حفظ کرامت و عزت کارگر در گرو تأمین معاش و امنیت شغلی او که در لغو قراردادهای موقت امکان‌پذیر است و پاسخ دستهای پینه‌بسته او رفع نیازهای او برای یک زندگی آرام و مناسب است و نشاندن استاد و معلم در جایگاه ویژه اجتماعی بعنوان الگوی دانش و فرهنگ منوط به این نیست که بجای اجرای نظام هماهنگ پرداخت احقاق حقوقش را به سمت و سوی سهام عدالت سوق دهیم که باعث شرمندگی بیشتر از این قشر عزیز و ارجمند شود، بلکه تا معلم در جایگاه و منزلت ویژه خود تکیه نزند هیچ اجتماعی روی سعادت و بهروزی را نخواهد دید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet