شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/26 18:25:00
سرویس سیاسی
جلالی تاکید کرد:

پیگیری جدی اخذ غرامت جنگی از عراق

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، بر ضرورت پیگیری جدی مسئولان برای اخذ غرامت جنگی ایران از عراق تاکید کرد.

"کاظم جلالی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به کشور،قطعنامه 598 را نشانگر مظلومیت توام با پیروزی جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دنیای استکبار عنوان کرد و گفت: البته این انتظار به جد وجود دارد که سازمان ملل و شورای امنیت پیگیر اجرای کامل مفاد قطعنامه باشند.

وی با یادآوری اینکه برخی از مواد این قطعنامه مثل شناخت متجاوز و معرفی صدام به عنوان آغازکننده جنگ و بحث آزادسازی اسرا و تعیین تکلیف مفقودان تاکنون اجرایی و عملیاتی شده است، گفت: مهمترین ماده از قطعنامه‌ 598 که باید اجرایی شود بحث اخذ غرامت جنگی از متجاوز است که تاکنون اجرایی نشده است.

نماینده شاهرود در مجلس با تاکید به اینکه جمهوری اسلامی اجرای کامل قطعنامه‌ی 598 را بدون هیچگونه تردیدی خواستار است ادامه داد: البته طبعا شرایطی که امروز ملت عراق با آن مواجه هستند شاید موقعیتی را پیش نیاورده است که جمهوری اسلامی در پیگیری اجرای این بند شدت عمل زیادی به خرج دهد؛ اما در کل نمی شود عنوان کرد که برای ابد این بند قابلیت اجرا ندارد.

جلالی با تاکید بر پیگیری جدی مسئولان برای اجرای این بند عنوان کرد: به هیچوجه این حرف پذیرفتنی نیست که به دلیل رابطه‌ای که امروز ایران و عراق با هم دارند بحث غرامت جنگی دیگر نباید مطرح و پیگیری شود.

جلالی تاکید کرد: پیگیری این موضوع حتما باید در دستور کار باشد، البته کار باید بر اساسی باشد که برادری بین دو ملت ایران و عراق آسیب نبیند، یعنی در یک فرآیند معقول و منطقی باید این فرآیند طی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet