انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/08 13:45:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده الیگودرز: بسیاری از نوآوران، مخترعین و مکتشفین گمنام هستند

نماینده الیگودرز با بیان اینکه بسیاری از نوآوران، مخترعین، مکتشفین و امثال اینها و فناوران، گمنام هستند و جایگاهی ندارند، تصریح کرد: باید از وجود آنها استفاده نمود.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "سیدمرتضی موسوی" پنجمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه‌الله

درود و سلام به روح شهدای اسلام، از شهدای کربلا گرفته تا کربلای ایران.  درود و سلام به روح امام (رحمه‌الله علیه) و درود بر مقام معظم رهبری که امسال را چه نام زیبایی برای آن انتخاب نمود، «سال نوآوری و شکوفایی».

نوآوری چیست؟ آیا فقط فناوری و علم است؟ نه، هر چیز که نو باشد، نوآوری است. حتی سخن گفتن، حتی مسائل مختلف را بررسی کردن و رفاه برای جامعه ایجاد کردن. ما باید از دنیا و تجربیات دنیا استفاده کنیم. اگر بخواهیم به رفاه و نوآوری روز برسیم باید توجه به این مسائل داشته باشیم. بسیاری از نوآوران، مخترعین، مکتشفین و امثال اینها و فناوران بسیار  گمنام هستند و جایگاهی ندارند که اینها را (باید) جمع‌آوری کرد و از وجود آنها استفاده نمود. باید راه حلی داشته باشیم که از مجربین و کسانیکه تجربیات فراوانی در کشور دارند و می‌توانند کمک به ارتقاء کشور بنمایند استفاده نمود. باید از مسؤولینی که در واقع کیلومتر صفر هستند و تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند بپرهیزیم، زیرا فقط علم کافی نیست، علم توأم با تجربه کافی است و از اشخاصی که تجربه دارند استفاده بنمائیم.

اختلافات موجب مشکلات در کشور شده و خواهد شد. امام (رحمه‌الله علیه) فرمودند: نه از آمریکا بترسید، نه از ابرقدرتها بترسید، از اختلاف بترسید. تنها چیزی می می‌تواند اثر منفی بگذارد اختلاف است.

برادران عزیز، سروران عزیز! تقاضا می‌کنم بالاخص از مجلس هشتم چه برادرانی که الان حضور دارند، چه منتخبین دیگر، بصورتی برخورد کنید که مشکلات و معضلات مردم را ببینید، نه مصلحت را. رأیی که می‌دهید مستقل باشید و با استقلال تمام رأی خود را بدهید که این می‌تواند مسائل و معضلات کشور را حل کند.

برادران عزیز، خواهران عزیز عنایت داشته باشید! همکاری کردن با سایر برادرانی که در آینده در مجلس هشتم خواهند آمد، به نفع مردم است و ما چرا باید واقعاً با همدیگر همکاری نداشته باشیم که موجب اختلافات بیشتری گردید.

و اما از حوزه انتخابیه‌ام عرض کنم. تشکر می‌کنم از مردم شریف الیگودرز. اولاً انتخاب برادر عزیزمان جناب آقای رحمانی را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که موفق باشد، ما در خدمتشان هستیم، هر کاری داشته باشد، کاری از دستمان بیاید و تشکر می‌کنم از برادران و خواهرانی که ما را امین خود در این دوران هفتم قرار دادند و از همه عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet